Znechutená Jennifer Lawrence: Je to sexuálny zločin!

Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence SITA/AP

Americká herečka takto rozhorčene reagovala v rozhovore pre magazín Vanity Fair.

Americká herečka Jennifer Lawrence považuje nedávne šírenie jej súkromných fotografií na internete za nechutné. V rozhovore pre magazín Vanity Fair 24-ročná rodáčka z Kentucky vyhlásila, že podľa nej ide o sexuálny zločin. „Nie je to škandál, je to sexuálny zločin,“ uviedla Lawrence, ktorá bola jednou z celebrít, ktorých fotografie zo súkromia sa počas leta objavili na internete. „Len preto, že som známa osobnosť a herečka, neznamená, že som to chcela. Je to moje telo a ja by som o ňom mala rozhodovať,“ povedala tiež. „Chcela som napísať ospravedlnenie, no nemám sa za čo ospravedlňovať. Bola som vtedy v dlhodobom vzťahu na diaľku. V takom prípade sa váš partner pozerá na porno alebo na vaše fotografie,“ vysvetlila herečka, ktorá v čase vzniku fotografií randila s britským kolegom Nicholasom Houltom. „Už pre ne neplačem. Nemôžem byť stále nahnevaná. Nemôžem si myslieť, že moje šťastie stojí na dolapení osôb, ktoré to spôsobili, pretože to sa nemusí stať. Potrebujem nájsť svoj vlastný pokoj,“ uzavrela Lawrence.

Ukradli nahé fotky Jennifer Lawrence a ďalších sexi hviezd

Fotografie nahých celebrít zverejnil koncom augusta na portáli 4Chan neznámy heker, ktorý ich pravdepodobne získal prostredníctvom služieb, ako je napríklad iCloud spoločnosti Apple. Okrem Lawrence patrili zverejnené fotografie aj Kate Upton, Kirsten Dunst, Care Delevingne, Jenny McCarthy, Kaley Cuoco alebo Avril Lavigne.

Jennifer Lawrence začínala kariéru v seriáloch, cez ktoré sa postupne prepracovala k účinkovaniu vo filmoch. Prelomom v jej kariére bola dráma Zmrznutá kosť (2010), za výkon v ktorej ju nominovali na niekoľko cien vrátane Oscara a Zlatého glóbusu.

Hacker opäť úraduje, zverejnil nahé fotky Kim Kardashian

Celosvetovo známou sa však stala až v roku 2012 ako Katniss Everdeen z adaptácie dobrodružnej trilógie Hry o život. Postapokalyptickú hrdinku si zahrala aj v pokračovaní s názvom Hry o život: Skúška ohňom (2013) a dvojdielnej adaptácii záverečnej knihy série s podtitulom Drozdajka, ktorej prvá časť sa do kín dostane v novembri a príbeh sa uzavrie o rok neskôr. Vlani získala Oscara za účinkovanie v romantickej dramédii Terapia láskou (2012), pričom na toto prestížne ocenenie ju znovu nominovali aj tento rok vďaka snímke Špinavý trik (2013). Známa je tiež ako mutantka Raven s prezývkou Mystique z komiksoviek X-Men: Prvá trieda (2011) a X-Men: Budúca minulosť (2014).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.vanityfair.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk