Známy lámač ženských sŕdc, spevák James Blunt sa oženil

James Blunt a Sofia Wellesley
James Blunt a Sofia Wellesley SITA/AP

Štyridsaťročný hudobník si zobral za manželku Sofiu Wellesley.

Britský spevák James Blunt a Sofia Wellesley sa vzali. Štyridsaťročný hudobník sa oženil s vnučkou vojvodu z Wellingtonu Arthura Valeriana Wellesleyho ešte 5. septembra v Londýne počas súkromného civilného obradu.

Dvojica si svadbu zopakovala v piatok 19. septembra spolu s rodinou a priateľmi v kaplnke na španielskom ostrove Malorka. Informácie potvrdili pre portál E! Online a britský denník Daily Mail nemenovaní svedkovia.

Dvojica spolu začala randiť v roku 2012 po tom, ako ich zoznámila spevákova sestra Daisy. Zásnuby sa konali vlani v decembri. Klebety o sobáši sa objavili na verejnosti už začiatkom septembra.

Bývalý vojak James Blunt vydal prvý album Back To Bedlam v roku 2004. Štúdiovka sa stala vo Veľkej Británii najpredávanejšou nahrávkou nultých rokov 21. storočia. Na konte má tiež počiny All the Lost Souls (2007), Some Kind Of Trouble (2010) a Moon Landing (2013). K jeho najúspešnejším hitom patria skladby You’re Beautiful, Wisemen, Goodbye My Lover, Carry You Home či 1973. Je držiteľom dvoch Brit Awards, dvoch Ivor Novello Awards, dvoch MTV Video Music Awards a piatich nominácií na Grammy. V minulosti randil napríklad s českou topmodelkou Petrou Němcovou.

Informácie pochádzajú z webstránok uk.eonline.com, www.dailymail.co.uk a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk