Žena zrušila svadbu, rodičia sa rozhodli nakŕmiť bezdomovcov

Večera
www.nydailynews.com

Po tom, ako dcéra amerického páru zrušila svadbu len 40 dní pred jej konaním, sa manželia rozhodli pre nečakaný krok – namiesto svadobných hostí venovali štvorchodové menu dvom stovkám bezdomovcov.

Carol a Willie Fowlerovci sa pripravovali na veľký deň, kedy ich dcéra Tamara pred oltárom vysloví toľko očakávané „áno“. Kvôli problémom, ktoré nastali, sa však Tamara 40 dní pred dňom D rozhodla svadbu odvolať. Manželia sa následne rozhodli naplánovanú hostinu nezrušiť – namiesto toho urobili dobrý skutok a venovali ju desiatkam bezdomovcov z Atlanty.

Hoci dcéra spôsobila rodičom šok, nereagovali zbrklo. Fowlerovci sa skontaktovali s neziskovou organizáciou Hosea Feed the Hungry, aby im predstavili ich nápad – ponúknuť bezplatnú štvorchodovú večeru pre 200 bezdomovcov v nóbl reštaurácii Villa Christina. Zamestnanci si najprv mysleli, že si z nich robia žarty.

Manželia ich však ubezpečili, že to myslia vážne. „Bol to nápad môjho manžela. Večer sme sa pomodlili a keď sme sa na druhé ráno zobudili, povedal: ´Zavoláme Hosea Feed the Hungry a spýtame sa ich, či môžeme večeru darovať ľuďom v núdzi,´“ spomína Carol.

Potom už stačilo zrušiť zasadací poriadok a oznámiť bezdomovcom dobrú správu. Luxusnú večeru manželia pomenovali The First Annual Fowler Family Celebration of Love – teda Prvé výročie oslavy lásky rodiny Fowlerovcov a elegantne naplnili známe anglické porekadlo – ak vám život nadelí citróny, urobte si z nich citronádu.

Mnohí hostia sa medzi krištáľovými pohármi a strieborným príborom najprv cítili strateno, nakoniec si však slávnostný večer naplno vychutnali. Na oslave nechýbala ani nádejná nevesta Tamara. „Sme veľmi radi, že to zvládla tak dobre. Bola skutočne šťastná, že videla, ako ostatní ľudia dostali šancu niečo si užiť namiesto toho, aby to vyšlo nazmar,“ uviedol Willi.

Radosť neskrývala ani riaditeľka neziskovky Elisabeth Omilami: „Nedeľná večera dokázala, že keď sa spojíme ako komunita a budeme žiť v harmónii, môžeme toho veľa zmeniť.“

Manželia už teraz premýšľajú, ako by hostinu v podobnom duchu za pomoci sponzorov zorganizovali aj o rok.

www.nydailynews.com

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk