Zázračné Acai: Neuveriteľne silný antioxidant!

Acai, ovocie, bobule, čučoriedky, výživa, jedlo, strava, miska
shutterstock.com

Toto brazílske ovocie sa teší čoraz väčšie popularite. Akú silu v sebe skrýva?

Acai bobule je ovocie, ktoré rastie v amazonskom dažďovom pralese v Brazílii. Tieto plody sú o niečo menšie ako hrozno, no zato s veľmi veľkým množstvom antokyanínov. Táto látka je antioxidant, ktorý sa nachádza najmä v tmavom ovocí.

Aké bohatstvo v sebe skrýva?

Acai sa stalo populárnym, pretože tieto plody patria medzi ovocie s najvyšším antioxidačným obsahom na svete. Acai bobule majú asi 5 krát viac antioxidantov ako čučoriedky a 10 až 30 krát viac flavonoidov ako sa nachádza v červenom víne. Navyše chuťou a vôňou pripomína čokoládu a lesné plody, čo určite tiež prispieva k jeho obľúbenosti.

Prečítajte si aj: Famózna obilnina zo Sahary: Viete o nej všetko?

Okrem antioxidantov v sebe tento poklad brazílskych pralesov skrýva aj zdravé omega mastné kyseliny (podobne ako olivový olej), veľké množstvo vlákniny, vitamíny (najmä vitamín C), minerálne látky, množstvo glykoproteínov či bielkovín.

Ako nám Acai prospieva?

Pomôže vám toto ovocie schudnúť? Acai je zdravý spôsob, ako zvýšiť vašu energiu a váš metabolizmus. To je obrovská výhoda, ktorá vám uľahčí zhodiť kilá navyše.

Tieto bobule sú skvelou prevenciou rakoviny, cukrovky, srdcových chorôb, mŕtvice, Alzheimerovej choroby, šedého zákalu a chránia aj pred predčasným starnutím.

Prečítajte si aj: Očista organizmu podľa celebrít

Acai taktiež pomáha pri chronických zápaloch, detoxikuje organizmus, znižuje cholesterol v krvi, výskyt bakteriálnych infekcií a infekcií močových ciest. Vďaka nemu máte zdravšiu pleť, lepšiu koncentráciu a zlepšuje celkovo váš zdravotný stav.

Acai ovocie je teda skutočne výnimočným pokladom pre naše zdravie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk