Vyskúšajte tieto tipy a babské rady, ako zatočiť s lupinami

Lupiny

Problémy s lupinami trápi až 40% ľudí. ..

Businessman Brushing Off Fallen Dandruff On Shoulder
https://www.gettyimages.com

Ako sa zbaviť nepríjemného problému?

Tu sú tipy, ako s nimi zatočiť. Sú to babské recepty a tipy.

Šampón
Prvou vecou, ktorú vyskúšajte, je špeciálny šampón na vlasy proti lupinám . K dostaniu sú bežne v drogériách, alebo potom drahšie liečivé varianty v lekárňach. Ak sú u vás lupiny skôr jednorazová záležitosť, alebo vás trápia mierne, môžu pomôcť. Niekedy je však nutné vyskúšať viac značiek.

Oplach citrónom
Skúsiť môžete oplachovanie vlasovej pokožky vodou s citrónom alebo jablčným octom . Nikdy však kožu nepremašťujte olejmi, ani olivovým, pretože kvasinkám chutia a situácia by sa mohla ešte zhoršiť.

Zmena jedálnička
Vašej vlasovej pokožke prospeje, ak výrazne obmedzíte tučné a sladké jedlá . Jedzte ovocie, zeleninu, orechy a potraviny s obsahom selénu, zinku a beta-karoténu.

Bylinky
Vlasy po umytí môžete opláchnuť odvarom z tymianu alebo rozmarínu .

Masáž čajom

Skúsiť môžete i babskú radu – v hrnčeku horúcej vody nechať cez noc vylúhovať dve vrecúška zeleného čaju a ráno odvar vmasírovať do vlasovej pokožky. Po pár dňoch zopakujte.

Rozšľahané vajcia
Na lupiny pomáha, keď si vlasy umyjete rozšľahanými vajcami . Majte ale na pamäti, že vlasy po tomto kúpeli nie príliš vábne voňajú, a tak je lepšie nechať to na víkend.

Aspirín
Odporúča sa rozpustiť dva až tri aspiríny vo vašom obľúbenom šampóne a zmesou potom vlasy umyť. Zástancovia tejto metódy tvrdia, že to krásne zaberá a ušetríte za drahé kozmetické prípravky.

Gél z Aloe vera
Aloe vera je vyhláseným pomocníkom na veľa problémov. Niektorým zaberá aj na lupiny. Votrite gél z aloe vera do vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť cez noc, potom opláchnite .

Návšteva kožného lekára
Ak sa situácia nelepší (a to dlhodobo), lupiny vás trápiasilnejšie, alebo sa pridávajú iné príznaky, navštívte kožného lekára . Nie vždy totiž nutne ide o lupiny, ale o príznak nejakej choroby, najčastejšie lupienky, ekzému či plesne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk