Vyrobte si vlastný postrek proti pavúkom!

Postrek proti pavúkom

Upratané pavučiny nebudú nikdy stopercentne fungovať

Postrek proti pavúkom
https://www.gettyimages.com

Možno ich v dome budete mať menej, ale vždy sa u vás ešte nejaký pavúk zase objaví. Nechcených návštevníkov odpudzujú prírodné vône a obzvlášť mäta.

Sami si doma môžete vytvoriť postrek, ktorým vyženiete pavúky z domu preč.

Kúpte si mätový esenciálny olej, ktorý zmiešate s vodou a nalejte do rozprašovača. Vlastný postrek nastriekajte tam, kde by všade mohli prebývať pavúky. Nezabudnite na všetky kúty a priestor pod posteľou. Túto činnosť opakujte v priebehu jedného mesiaca hneď niekoľkokrát.

Rovnakú službu vám urobí aj ocot. Ide o všestranného pomocníka v domácnosti, s ktorým upracete takmer celý dom, a dokonca dokáže odpudiť aj pavúky. Ak nemáte mätový esenciálny olej a nechcete si ho kupovať, nalejte do rozprašovača ocot a zmiešajte ho s vodou. Potom s ním postriekajte rôzne miesta.

Pomôžu aj šupky z citrusov

Spomedzi všetkých citrusov dokáže najúčinnejšie odpudzovať pavúky citrón a limetka. Rovnako účinná je tiež kombinácia citrusovej kôry s mätou. Pavúky totiž nenávidia arómu citrusov a čo je dôležité, zacítia ju už zďaleka a miestu sa oblúkom vyhnú. Umiestnite citrónovú alebo limetkovú šupku na okenné parapety, do kútov alebo jednoducho na miesta, na ktorých ste sa s pavúkmi vo vašom byte stretli. Šupky vymieňajte každé 3-4 dni, pretože keď budú vysychať, strácajú svoju účinnosť.

Dokonca pomôžu aj jedlé gaštany

Keď položíte niekoľko gaštanov na okenné parapety a miesta, kde by sa mohli pavúky nachádzať, vzdialia sa od vášho domu. Ak nechcete mať na oknách len tak pohodené gaštany, môžete si z nich urobiť rôzne postavičky, ktoré zároveň budú fungovať aj ako dekorácia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk