Vôňa ako zbraň? Spoznajte, čo sa všetko dá dosiahnuť vďaka parfumu!

Parfum, vôňa, kráska, beauty, žena
Vôňa ako zbraň? Spoznajte, čo sa všetko dá dosiahnuť vďaka parfumu! Thinkstock

Chcete sa cítiť sexi a neodolateľná? Viete, že váš parfum dokáže ovplyvniť vaše okolie? No musíte si vybrať ten správny. Poradíme vám, ako na to.

O silnom vplyve vôní na naše podvedomie ste už určite počuli. A možno to máte odskúšané na vlastnej koži. Napríklad vôňa škorice nám dokáže navodiť vianočnú atmosféru aj uprostred horúceho leta, či parfém nám živo pripomenie aj ľudí, ktorí už nie sú medzi nami. Čo je však zaujímavé, tento fenomén môžeme využiť v prospech seba. Výberom správneho parfumu dokážeme totiž ovplyvniť svoje okolie. Prezradíme vám, ako ho objavíte

Najskôr však pár faktov. Vôňa, ktorú ucítime, je vedená priamo k riadiacej centrále našich pocitov, limbického systému. Podľa toho, o akú vôňu sa jedná, sa tu aktivujú rôzne oblasti a oživujú spomienky, či potreby (hlad, spánok), no aj sympatie, či určité sexuálne správanie. A práve preto sa dá použiť parfum ako vaša tajná zbraň.

Vedci objavili nový parfum, má tieto neuveriteľné účinky!

O ktoré zložky konkrétne ide? Toto tajomstvo poznajú  psychológovia, ktorí sa zaoberajú účinkami vône na ľudí. Napríklad, ak sa chystáte na pracovný pohovor, zvoľte cyprusové parfumy. Horkasté citrusové a drevité vône si totiž mozog spája so sebavedomím, dynamikou a energiou. Naopak, ak vás čaká rande, siahnite po príjemnejších vôňach, ako sú napríklad vanilkové, ovocné, alebo čokoládové. Prečo? Tieto kulinárske vône zasahujú hypothalamus, časť mozgu, ktorá zodpovedá za naše pocity túžby.

Ak už ste si isté svojim partnerom, používajte kvetinové orientálne parfumy, ktoré experti označujú za najzmyselnejšie. Bonus navyše – navodzujú pocit dôvery.

Dôležité tiež je, kam parfum na svojom tele nanesiete. Skúste napríklad jamku pod kolenom. Odtiaľ môže vôňa decentne stúpať hore, pretože platí nasledovné: Menej je viac.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk