Vianoce 2020: Najkrajšie darčeky, dekorácie a prestieranie

vianočná vetva
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 20. novembra (DámskaJazda.sk) – Opäť je tu ten čas roka. Je neprehliadnuteľný. A nie len preto, že obchodné reťazce majú vianočne dekorácie vystavené už od októbra. Vianoce vždy cítiť vo vzduchu. Začne sa skôr stmievať, večery sú chladnejšie a vrstiev oblečenia pribúda. Hoci vždy každý tvrdí, že Vianoce by nemali byť o materiálnych veciach – a s tým úplne súhlasím – všetci sa tešíme na ozdoby a dekorácie. Aké vianočné trendy sú IN pre rok 2020?

Prírodné prvky

Príroda nás obdarúva v každom ročnom období. Využite jej dary v zime. Vetvičky, šišky či imelo sú skvelým doplnkom ku kupovaným dekoráciám. Dokonca aj náhradou. Pokiaľ sa vám nepáči myšlienka „živých” dekorácií, ale zároveň sa vám páčia prírodné vianočné dekorácie, zaobstarajte si umelé. Prírodu a vôňu ihličia môžete preniesť aj do iných materiálov, ktorými si nahradíte živý vianočný stromček.

Modrá je IN

Farbou roka 2020 je klasická modrá. A hoci bude kraľovať už len mesiac, rozhodne na ňu netreba zabúdať. Krásna modrá sa perfektne hodí so striebornými prvkami. Túto farbu môžete preniesť do vianočného prestierania, na vianočné ozdoby či vianočné osvetlenie. Nie ste fanúšikom modrej? Vsaďte na tieto farebné kombinácie, ktoré určite nie sú krokom vedľa.

Ďalšie skvelé farebné kombinácie

 • zelená a červená
 • zelená a zlatá
 • zlatá
 • červená a biela
 • bronzová a medená
modré prestieranie
Foto: Shutterstock

Tip

Vianoce sa nezaobídu bez dobrého jedla. Nakoniec však ľutujeme, koľko sme toho pojedli. Vyskúšajte tento tip na ľahkú večeru.

Nepremýšľajte príliš dlho

Odborníci predpokladajú, že tohtoročné prípravy na Vianoce začnú oveľa skôr ako po iné roky. Je pochopiteľné, že sa každý teší, keď aspoň na chvíľu zabudne na udalosti, ktoré nás tento rok trápia. Preto, ak sa vám niečo v obchode páči, nerozmýšľajte nad kúpou príliš dlho. Môže sa totiž stať, že sa vám ten milý vianočný sob so saňami už neujde. Ako sa vraví, kto prv príde, ten prv melie.

Vedeli ste, že

… vianočné stromčeky používali už starovekí Egypťania a Gréci.

Tipy na darčeky

Každoročná dilema. Poznáte ten bezradný pocit v obchode, keď si poviete – čo mu/jej mám kúpiť, však už všetko má?! Vravíte, že nie? Tak to ste šťastný človek! Pre tých bezradných tu máme zopár tipov na skvelé vianočné darčeky.

Pre ňu

Skôr, ako sa začnete bezradne túlať po obchodoch a s hrôzou zistíte, že je už 23.12., na chvíľu si sadnite a zamyslite sa. Čo má rada? Aká farba je jej obľúbená? Má nejaké hobby? Spomínala, že jej niečo chýba, čo si musí kúpiť? Po zodpovedaní na tieto otázky, by ste mali mať v mysli jasnejšie.

Ak vám predsa len nič nenapadlo, tu sú tipy na darčeky:

 • závesná handmade dekorácia makramé
 • vstupenky do divadla
 • letenka kamkoľvek (ale radšej spiatočná)
 • všetko personalizované sa ráta
 • doplnky do kuchyne – ale iba ak je vášnivá kuchárka/pekárka, inak sa vám nepoďakuje

TIP

K vianočnej pohode neodmysliteľne patrí aj štedrovečerný prípitok. Zistite, čo by vám doma počas sviatkov vo vašom domácom vianočnom bare nemalo chýbať.

darčeky pod stromčekom
Foto: Shutterstock

Pre neho

Tiež si myslíte, že už má kopec ponožiek a nové pyžamo skutočne nepotrebuje? Položte si rovnaké otázky, ako se spomenuli vyššie a vydajte sa na cestu za darčekmi.

Čo však, ak ste stále stratený?

 • autíčko na ovládanie (žiaden chlap ešte neodmietol autíčko na ovládanie)
 • poukaz na jazdu športovým autom
 • registrácia na školu šmyku
 • zoskok z lietadla

Pre deti

Každoročne sa stresujeme najmä kvôli našim najmenším. Verte či nie, oni si užijú čokoľvek, čo bude z lásky. A čo bude na liste pre Ježiška. Napíšte s deťmi Ježiškovi a inšpirujte sa. Niektorí rodičia uznávajú pravidlo jedného darčeka podľa želania a zvyšné darčeky sú také, ktoré dieťa potrebuje. Napríklad nové oblečenie.

rodina pri vianočnom stromčeku
Foto: Shutterstock

Záver

Zbytočne sa nenaháňajte za nákupmi, darčekmi a nestresujte, že ešte nemáte umyté okná. Užite si prítomné chvíle v kruhu najbližších. Pokiaľ je človek obklopený milujúcou rodinou, každá dekorácia je krásna a IN.

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk