Verejne dostupná módna prehliadka “LE DÉFILÉ L’ORÉAL PARIS” sa stala skutočným silným prehlásením na podporu žien

"Le Defile L'Oreal Paris 2021" : Runway - Paris Fashion Week - Womenswear Spring Summer 2022
"Le Defile L'Oreal Paris 2021" as part of Paris Fashion Week on October 03, 2021 in Paris, France. (Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images For L'Oreal)

DJ/PR Vystúpenie 26 ambasádorov, 20 módnych návrhárov a 19 umelcov sa objavilo vo vysielaní vo viac ako 30 krajinách sveta. Všetci títo účinkujúci podporili hnutie proti násiliu na uliciach.

Dňa 3. októbra podporila značka L’Oréal Paris v rámci prehliadkových mól ženské práva a vzdala tak hold inkluzívnej vízií krásy. Ako oficiálny partner Paris Fashion Weeku pozvala značka verejnosť na módnu prehliadku, ktorú symbolicky usporiadala v priestoroch Rady pre ľudské práva, kde bol prvýkrát schválený dohovor pre ľudské práva. Témou prehliadky bola oslava ženskej sily a rôznorodosti, čo je v súlade s globálnym projektom značky, známym pod názvom „Stand Up Against Street Harassment„. Ide o projekt na podporu prevencie pouličného násilia, ktorý si kladie za cieľ umožniť ženám pohybovať sa vonku bez strachu. V súlade s 50.výročím inšpiratívneho sloganu značky L’Oréal Paris „Pretože ja za to stojím“ ide o silné feministické vyhlásenie o individuálnej hodnote a tiež vyjadrenie záväzku značky podporovať ženy po celom svete.

Podpora ženských práv na prehliadkových mólach

Tento rok sa „Le defilé L’Oréal Paris“ veľmi líšila od typických módnych prehliadok, pretože ústrednou témou tejto show bolo sebavedomie, sloboda pohybu a sebavyjadrenia. Miestom konania bolo „Parvis des Droits de L’Homme“, čo je súčasť paláca de Chaillot s úchvatným výhľadom na Eiffelovu vežu. Zároveň je to miesto, kde bol prvýkrát prijatý dohovor o ľudských právach. Kvôli tejto prehliadke došlo k dočasnej zmene názvu na „Parvis des droits de l’Homme et de la Femme„, čím došlo k zdôrazneniu pozície ženy. Tento prístup plne podporuje celosvetový program značky „Stand Up Against Street Harassment“, ktorý vznikol v roku 2020 a bol uvedený už v 20 krajinách. Ako ženská a feministická značka L’Oréal Paris verí, že by ženy mali žiť bez strachu z obťažovania a zároveň veriť v samu seba.

Silná skupina globálnych ambasádorov značky

Už od roku 2017 je „Le defilé L’Oréal Paris“ skvelou príležitosťou pre stretnutie globálnych ambasádorov značky na parížskych mólach. Tento rok sa ako tváre značky prvýkrát predstavili Gemma Chan, Katherine Langford, Yseult, Camille Razat, Nidhi Sunil, Jaha Dukureh a Bebe Vio. Objavila sa aj nestarnúca kráska Helen Mirren, ktorá prehliadku obohatila svojím sebavedomím a charizmou. Medzi ďalšími hosťami je potrebné spomenúť Camilu Cabello, Aju Naomi King, Liyu Kebede, Cindy Bruna, Soo Joo Park, Lumu Grothe a tiež Nicolai Coster Waldau.

Inkluzívné looky pre všetky ženy

Značka sa podelila s tipmi na líčenie so svojimi spotrebiteľkami priamo z módneho móla. Globálna make-up riaditeľka Val Garland vytvorila so svojim tímom looky pre ženy každého veku a farby pleti, zatiaľ čo vlasový stylista Stephane LANCIEN a jeho spolupracovníci sa zamerali na úchvatné vlasové kreácie. Štvrtý ročník „Le defilé L’Oréal Paris“ je naozajstným spojením krásy a módy pre celý svet.

Show zahŕňala:

  • Účasť 26 medzinárodných ambasádorov
  • 20 tanečníkov a ďalších umelcov
  • Vysielanie do 30 krajín

Módne značky, ktoré sa tento rok podieľali na Le defilé L’Oréal Paris, boli: Alexandre Blanc, Ami, Azzaro, Balmain, Coperni, EgonLab, Elie Saab, Ester Manas, Giambattista Valli, Koché, La Fetiche, Mossi, Mugler, Nicola Lecourt Mansion, Olivier Theyskens, Pierre Hardy, Rokh, Uniforme, Xuly Bët.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk