Vedeli ste o tom, že pena na holenie môže mať aj iné využitie?

Pena na holenie

Poďte si prečítať aké, niektoré rady vás milo prekvapia a obohatia.

Pena na holenie
https://www.gettyimages.com

Nosíte okuliare? S penou na holenie sa nebudú zahmlievať

Jeden z novodobejšej fígľov, ale prečo ho neskúsiť? Pena na holenie síce nahradí špeciálne obrúsky len z časti, ale je o dosť lacnejším spôsobom, ako dosiahnuť podobný účinok. Nastriekajte ju na papierovú vreckovku a utrite sklá okuliarov. Nebudú sa vám zahmlievať, na rovnakom princípe tak môžete utrieť aj zrkadlá v kúpeľni. S tým rozdielom, že na väčšiu plochu, bude lepšie použiť suchú handričku.

Navrátenie lesku šperkom

Do dlaní si dajte trochu peny na holenie, šperky v nej „vykúpte“ a vyčistite starou zubnou kefkou. Budú zase žiariť ako nové. Keď penu na holenie nanesiete na vodovodné batérie,  zotrite niečím do sucha, uvidíte rozdiel. Koho trápia škvrny od zaschnutých kvapiek v sprchovacom kúte, opäť stačí použiť penu na holenie. Výsledky sú perfektné.

Na vyčistenie koberca

Nečistoty v koberci sú koľkokrát tak zažrané, že s tým nejde nič moc robiť. Keď na škvrnu na koberci nastriekate penu na holenie, tak ju potom stačí zotrieť vlhkou hubkou. Nechajte však pár hodín pôsobiť, nech sa uvoľní z vlákien koberca. Potom ho povysávajte a odmení sa vám vzhľadom novoty.

Špinavá rúra

Každá gazdinka sa potýka so znečistenou rúrou, tá mastnota a zvyšky jedla sú naozaj nepekné. Na pripečené miesta nastriekajte penu na holenie a nebojte sa dať väčšiu vrstvu. Potom už len vytrite hubkou na riad.

Fľaky na oblečení

Než bielizeň strčíte do práčky, vyskúšajte na fľaky naniesť penu na holenie. Nechajte chvíľu bokom a potom dajte prať.

Na vŕzgajúce dvere

Áno, aj na to je pena na holenie skvelá. Nefunguje síce ako dlhodobý prostriedok, ale keď nemáte nič iné po ruke, na chvíľu je od škripotu pokoj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk