Vdova po hudobníkovi Johnovi Lennonovi odhalila, odkiaľ čerpá inšpiráciu

Yoko Ono
SITA/AP

Umelkyňa tiež prezradila, že rada používa sociálne siete.

Japonská umelkyňa Yoko Ono čerpá inšpiráciu najmä z prírody. Vdova po hudobníkovi Johnovi Lennonovi to uviedla v rozhovore pre magazín Bazaar Art. „Nepamätám si, že by som niekedy obdivovala nejakého umelca a nemôžem povedať, že by som nejakého milovala. Najviac ma inšpiruje príroda, ktorá nás obklopuje a príroda, ktorá nás neobklopuje,“ povedala 84-ročná rodáčka z Tokia.

Ono tiež prezradila, že rada využíva sociálne siete, pretože umožňujú rýchlo komunikovať s množstvom ľudí. „Obdivujem mladú generáciu, pretože je veľmi múdra. Patrím medzi nich,“ dodala.

Yoko Ono, John Lennon
John Lennon a Yoko Ono v roku 1980, foto SITA/AP

Yoko Ono a John Lennon spolupracovali na viacerých albumoch, počnúc nahrávkou Unfinished Music No.1: Two Virgins (1968). Krátko pred Lennonovou smrťou stihli v roku 1980 vydať ešte album Double Fantasy, no počas jeho nahrávania vznikol dostatok materiálu aj pre ďalší album Milk And Honey (1984). Yoko Ono vydala aj sólové nahrávky ako napríklad Fly (1971), Feeling The Space (1973), Season Of Glass (1981), It’s Alright (I See Rainbows) (1982) či zatiaľ poslednú Take Me To The Land Of Hell (2013), ktorú nahrala s formáciou Plastic Ono Band. Je tiež známa ako mierová aktivistka.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk