Úžasné účinky svetelnej terapie na naše zdravie

Úžasné účinky svetelnej terapie na naše zdravie
Úžasné účinky svetelnej terapie na naše zdravie thinkstockphotos

Trpíte kožnými problémami, poruchami spánku či depresiou? Pôsobením svetelnej terapie dokážete účinne bojovať proti rôznym problémom.

Tento druh terapie, často označovanej ako LED, využíva liečivé účinky farieb a ich pozitívny vplyv na ľudský organizmus, čím prispieva k dobrému zdravotnému stavu a celkovej pohode. Vzhľadom na široké pôsobenie LED svetla je ošetrenie vhodné pre všetky vekové kategórie i typy pokožky.

Druhy svetelnej terapie

Odborník musí nastaviť správnu dávku i vlnovú dĺžku svetla. Každá farba má svoju špecifickú úlohu. Po pravidelnom ošetrení sa zjemnia viditeľné vrásky, naštartuje sa tvorba kolagénu a zníži produkcia melanínu, ktorý je zodpovedný za vznik hnedých stareckých škvŕn.

Modré svetlo má viacero pozitívnych efektov. Jeho hlavným plusom je antibakteriálny účinok. Možno ho použiť ako náhradu svetla a slnečného žiarenia počas chladných zimných mesiacov a pri sezónnej depresii.

Pravidelné pôsobenie modrého svetla má pozitívny účinok na pokožku. Antibakteriálne pôsobenie eliminuje vznik akné či rôznych zápalov na pokožke. Redukuje tvorbu kožného mazu. Možno ho použiť aj v prípade citlivej pokožky.

Červené svetlo je stvorené pre ľudí, ktorí chcú zamedziť tvorbe vrások a celkovému starnutiu pleti. Zvyšuje produkciu kolagénu v pokožke, podporuje opätovné spustenie regeneračných mechanizmov a absorbuje ho krv a tkanivá s vysokým obsahom vody.

Zelené svetlo redukuje pigmentácie, ktoré vznikli pôsobením slnečného žiarenia či v tehotenstve. Rieši aj takzvané starecké škvrny. Zmierňuje výskyt vrások. Vyrovnáva farebný tón pleti. Taktiež zmierňuje výskyt jaziev a spevňuje pokožku. Vynikajúce výsledky sa dosahujú po chemickom peelingu. V tejto kombinácii je to maximum, čo môžete urobiť pre vyrovnanie farebného tónu pleti bez pigmentových škvŕn.

Žlté svetlo lieči začervenania, má detoxikačné a vyhladzujúce účinky. Zlepšuje lymfatickú a krvnú cirkuláciu. Regeneruje bunky pleti.

Ideálny čas pre svetelnú terapiu je ráno. Začínajte postupne od niekoľkých minút a čas pôsobenia predlžujte. Vykonávanie terapie je nevhodné vo večerných hodinách, lebo môže narúšať spánok.

Najčastejšie sa LED terapia využíva pri liečbe akné a omladzovaní pleti. V obidvoch prípadoch sa efekt dostaví v priemere po ôsmich ošetreniach. Jedno trvá v priemere dvadsať minút a bude vás stáť približne 16 eur. Po ošetrení nie je pokožka začervenaná, takže si môžete pokojne naniesť mejkap a vrátiť sa k bežným činnostiam. Omladzujúci efekt ošetrenia LED svetla nie je doživotný. Terapiu by ste mali absolvovať aspoň raz do roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk