Umenie byť ženou – je umením byť? Akú rolu si vyberáme?

56673137_10213797651841535_8536844359520223232_n.jpg
Foto Miriam Šramová

DJ/PR V sobotu 6. apríla sa konal už šiesty ročník najväčšej konferencie pre ženy, Umenie byť ženou Bratislava 2019, ktorý opäť nesklamal! O mimoriadnom úspechu svedčí aj fakt, že už mesiac pred udalosťou boli vstupenky na konferenciu beznádejne vypredané.

Bohatý program, neopakovateľná atmosféra a množstvo zážitkov. To všetko ste si mohli zažiť počas najväčšej konferencie pre ženy  s názvom Umenie byť ženou, ktorého ambasádorkou je známa osobnosť Adela Vinczeová.

Aj tento ročník sa tešil mimoriadnemu úspechu a nenechalo si ho ujsť až 700 žien. Konferencia sa konala v unikátnom hoteli Double Tree by Hilton v Bratislave, kde ste sa mohli nechať uniesť nie len zaujímavými rečníkmi, ale aj príjemnou atmosférou, ktorú vytvárala každá jedna prítomná žena.

Bohatý program sa odohrával v troch sálach, kde množstvo spíkrov diskutovalo na rôzne témy.  Hneď na  úvod vás privítala známa moderátorka Adela Vinczeová. Svojím pohotovým humorom  vás dokázala previesť aj počas diskusie s Vlastinou Kounickou Svátkovou, ktorá sa rozhovorila nie len o svojich trapasoch a láskach, ale aj o svojej knihe Priestor pre dušu.

Umenie byt zenou.jpg
Foto: Milota Mezeiová

Je partner človekom, v ktorom sa zrkadlíme? Môžu nás naše prehry v minulosti posunúť niekam ďalej? A čo naša túžba dosiahnuť niečo viac, ktorá nás poháňa ako motor stále vpred vrhajúc sa do neznámej budúcnosti? Aj podobné otázky zazneli na tejto príjemnej talk show, ktorá vo vás rozvírila hladinu otázok a možno i odpovedí  na riešenia vlastných problémov. Celá konferencia sa niesla v duchu energie ženy, ktorá sa niekedy nedobrovoľne ocitá v pozíciách rolí, ktoré musí znášať. Nájsť harmóniu medzi tým, čo skutočne chceme a tým, čo chcú od nás iní sa snažila na svojej prednáške s názvom Dovoľ si to! aj koučka Lívia Pastoreková   Nie sme len matkami, sestrami, kamarátkami, milenkami, kolegyňami, kuchárkami, ale aj predovšetkým  ženami, ktoré majú byť verné svojmu JA. Vzťah, ktorý máme sami k sebe je najdôležitejší. A to si veľa žien neuvedomuje. Preto sa v pyramíde priorít ocitáme na samom konci.

Počas tohto skvelého dňa svoj recept na úspech prezradilo viacero úspešných žien ako napríklad Miriam Šramová. Vo svete veľkej konkurencie dokázala vybudovať vlastnú  jedinečnú značku. Je dôkazom, že skvelý nápad, vytrvalosť, dôvera v seba a usilovnosť vás dovedú k naplneniu vlastných snov.

56835616_10213797651801534_6223371315135381504_n.jpg
Foto: Miriam Šramová
56349157_10213796468731958_7432194271525994496_n.jpg
Foto Chez Mimi Bakery

Okrem nej sa predstavili ďalšie obdivuhodné ženy ako Andrea Gontkovičová, Alexandra Kello, Andrea Nagyová, Gabika Revická, Martina Mošková, Veronika Hurdová, Janka Trebulová a ďalšie.

Umenie byť ženou
Andrea Gontkovičová v úvodnej diskusii s Adelou. Foto: Miriam Šramová

Výber z prednášok bol naozaj unikátny, pretože ak vás aj téma náhodou nezaujala, mali ste možnosť sa pokochať z množstva prekvapení, ktoré si pre vás nachystali prezentujúci. Na výber ste mali napríklad možnosť vyskúšať si diagnostiku pleti od Yves Rocher, ktorá vám za pár minút dokázala ponúknuť poradenstvo ohľadom typu vašej pleti alebo aromatherapiu vašej tváre od firmy Nobilis Tilia. Táto prírodná kozmetika sa zaoberá aromatherapiou, ktorá priaznivo vplýva nie len na vašu pleť, ale aj na centrum mozgu a pomáha tak uvoľniť stres a iné problémy, ktorými trpíte. Tu však neplatia pravidlá vyberať racionálne, ale stávame sa dominantou prírody, človekom, ktorý si vyberá podľa čuchu. Vďaka tomuto čuchovému zmyslu si volíme vôňu, ktorú potrebujeme a ktorá na nás vplýva priaznivo, ako sme sa dozvedeli od Adély Zrubeckej na jej prednáške Arómatherapia ženy.

Rovnako si však každá žena mohla spraviť radosť v podobe zakúpenia šperku, oblečenia, parfumu či dobrej knihy, ako sa aj zoznámiť so zaujímavými osobnosťami, ktoré sa konferencie zúčastnili.

52a5022b 9c3f 47c2 a1bf 4c2f1e720c77.jpeg
Organizátorky konferencie Marcela a Saša (zľava) s účastníčkami konferencie. Foto: Miriam Šramová

Medzi prednášajúcimi boli i samozrejme muži ako napríklad Marian Jelínek, Aleš Bednařík, Dušan Plichta, ktorí návštevníčkam priniesli množstvo odpovedí na zaujímavé otázky týkajúce sa nielen životosprávy, rodičovstva a partnerských vzťahov, ale tiež aj iných menej prebádaných oblastí.

Zaujímavou osobnosťou tejto konferencie sa stal spisovateľ Michal Brozman, ktorý nám ponúkol nahliadnuť do kódu našich životov v podobe dátumu narodenia. Je možné vďaka číslu vytvoriť horoskop nášho osudu? Reč čísel v nás vzbudila vlnu otázok, ktoré nám možno nám majú pomôcť lepšie pochopiť samú seba a dôvody, prečo niekedy konáme podľa vzorcov.

Atmosféra konferencie bola presiaknutá energiou ženy, ktorá sa učí byť sebou samou. Ženy, ktorá je dokonalá vo svojej nedokonalosti.

56790776_2259466167444557_7860620197059624960_o.jpg
Foto: Umenie byť ženou

Na záver konferencie ste si mohli vychutnať talk show Adely Vinczeovej a jej hostí Tomáša KlusaJaroslava Dušeka, ktorá bola určite skvelým vyvrcholením nezabudnuteľného dňa.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk