3 spôsoby, ako zlepšiť sexuálnu komunikáciu!

Sex, vášeň, milenci, orgazmus, dvaja, pár, láska, milovať sa
shutterstock.com

Dôvodom mnohých konfliktov vo vzťahu býva práve neschopnosť porozumieť partnerovým intímnym potrebám. Zbúrajte múr zábran a vypestujte si neoceniteľnú vzájomnú intímnosť nasledujúcimi spôsobmi.

Cítite vy alebo váš partner zábrany i rozpaky zdôveriť sa so svojimi intímnymi želaniami? Práve tento blok býva často zdrojom narastajúceho napätia či nespokojnosti vo vzťahu, čo môže viesť až ku jeho koncu. Skúste tomu zabrániť a zbúrajte múr rozpakov, ktorý vám bráni vypestovať si neoceniteľnú vzájomnú intímnosť. Pomôžu vám v tom nasledujúce spôsoby.

Intímnosť a iniciatíva

Je veľmi dôležité poznať vlastné želania i to, čo sa páči partnerovi. Každý však nevie slovami vyjadriť, čo by si želal. Mnohí ľudia to nedokážu vyjadriť vôbec. Ak je to váš prípad, skúste počas intímnych chvíľ viesť ruku vášho partnera a spoločne hľadať miesta a dotyky, ktoré vás najviac vzrušujú. Navyše komunikácia medzi vami a vašim partnerom vytvára atmosféru bezprostrednej intimity, ktorá pomáha otupiť vaše zábrany.

Sexuálne uvedomenie

Samozrejme nemusíte celkom presne vedieť, čo vlastne očakávate od sexu, alebo to možno viete, ale je pre vás ťažké diskutovať na túto tému. Často sa to stáva, keď sme sexuálne neskúsení a nepoznáme ešte svoje reakcie. Podstatné však je uvedomiť si sex, ako prirodzenú dôležitú súčasť partnerského života. A nehanbiť sa za svoje intímne želania, pretože sú úplne prirodzené.

Podeľte sa o spomienky

Naše životy vo veľkej miere bývajú ovplyvňované minulými zážitkami a výchovou. Tento vplyv si často neuvedomujeme. Ak sa nevyznáte v sebe alebo v partnerových želaniach a názoroch na intimitu, skúste si vzájomne vypracovať sexuálny životopis , o ktorom sme hovorili tu: Túžite mať lepší sex? Vypracujte si sexuálny životopis!

Na záver, neznepokojujte sa, ak spočiatku vy alebo váš partner cítite zábrany či rozpaky. Keď si v duchu predstavíte to, čo vám spôsobuje rozpaky a potom svoje predstavy prenesiete do reálneho života, dozviete sa veľa o svojich erotických reakciách.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk