Tri otázky pre maliarku a koučku maľovania Andreu Mozolovú: Miera úspechu v umení nesúvisí len s talentom

Andrea Mozolová
Archív AM

Kedy treba podporiť naše dieťa v maľovaní a existuje takzvaný antitalent? Spýtali sme Andrei Mozolovej, maliarky, ktorá sa pre veľký úspech už niekoľko rokov okrem svojich obrazov venuje aj výučbe techník maľovania.

Ste maliarka, koučka a inštruktorka kurzov maľovania vo vlastnom ateliéry a spolumajiteľka rodinnej reštaurácie. Ako sa to dá všetko skĺbiť s rodinným životom? Prezraďte nejaký tip? 🙂

🙂 Keď to takto vymenujeme, znie to ako veľká „fuška“, ale v skutočnosti si myslím, že každá žena má tých svojich podôb a rolí viac a v pohode zvláda 🙂 Ja hlavne prácu v ateliéri takmer ani nepovažujem za prácu, len samozrejme chce svoj čas a energiu. Ako spolumajiteľka reštaurácie som hlavne nápomocná manželovi a tak nejak prerozdelením času medzi nami zvládame aj rodinný život.

Okrem dospelých vyučujete aj deti. Podľa vás, ako rodič zistí, že jeho dieťa je veľmi talentované a mal by ho v tom podporovať? Stalo sa vám už, že ste stretli úplný antitalent? 

Jednak rodič by mal podporovať každé dieťa, ktoré často a veľa kreslí. Jednak v ňom už niečo vzniká, jednak to potrebuje, a jednak je to prax, ktorou sa posúva dopredu. A mieru talentu?? To by som riešila asi až následne… a prirodzene pridávala viac a viac. Pretože miera úspechu človeka v umení podľa mňa naozaj nesúvisí priamo úmerne len s talentom. Je tam potrebný záujem, snaha, túžba… ako vo všetkom 🙂

Ajamo
https://www.facebook.com/ajamo.atelier/photos/rpd.836899908/1126892110666430/?type=3&theater

Nestretla som sa s antitalentom. Aj keď každý druhý človek to na začiatku o sebe tvrdí 🙂 . Potom sa dopracujeme k takému výsledku, že sami neveria, čo z nich „vyliezlo“. Pre mňa je najkrajšia lichôtka, keď ma účastníci kurzov nazývajú (citujem): KÚZELNÍČKA (že som to z nich vykúzlila … 🙂 )

Ste členkou občianskeho združenia E-ženy, ktoré je určené pre podporu žien podnikateliek. Aké výhody vám toto členstvo doteraz prinieslo? Zmenilo sa niečo vďaka nemu vo vašom živote?

Toto združenie skutočne naštartovalo moju ateliérovú činnosť smerom k dospelým. Neviem, či by to prišlo skôr či neskôr aj samé, ale naozaj až partia z „radov“ e-žien ma „donútila“ robiť kurzy aj pre dospelých, nielen pre deti. Spoznala som tam úžasné osôbky, takže mňa to obohatilo aj po ľudskej stránke 🙂

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk