Tri otázky pre herečku a speváčku Janu Bútorovú: Túžim spievať s mojou mamou

Unnamed 1.jpg
Archív JB

Talentovaná Bratislavčanka prezradila Dámskej jazde svoje najtajnejšie sny, a prečo by si zaspievala najradšej so svojom mamou. 

Jana Bútorová vyštudovala hudobno-dramatický odbor na bratislavskom Konzervatóriu. Počas štúdií stážovala v  New Yorku. Stvárnila veľa postáv, objavila sa aj v muzikáloch Pomáda, Line Chorus, Vlasy, vo filmoch a seriáloch ako napríklad Panelák či Ordinácia v Ružovej záhrade. Zviditeľnila sa aj v bratislavskom kabaretnom predstavení Tango.

1. Čo ťa viedlo k štúdiu hudby?

Keď som mala desať rokov, bola som na predstavení v Národnom Divadle Čarovná flauta. To mi tak učarovalo, že sa mi to stalo osudným. Vyštudovala som Hudobno – dramatický odbor. Už od útleho detstva som vyrastala a bola vedená k hudbe.

Je to súčasť môjho života. Moje kroky viedla profesorka, zaslúžila umelkyňa Miloslava Fidlerová – Sopirová. Jej patrí moja vďaka za zasvätenie do umenia.

2. Aký je tvoj sen, čo by si chcela dosiahnuť vo sfére hudby?

Môj romantický sen je spievať v divadle tango. Tango je pre mňa hudba rytmická, emocionálna, ktorá je nadčasová a neovplyvní ju žiadna doba, v ktorej žijeme. Či sú to stresy alebo hektický život.

3. Máš sen si s niekým zaspievať?

O tom som ešte nepremýšľala. Ale určite by som si vždy rada zaspievala s mojou mamou, ktorá nadovšetko miluje spievanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk