Trápia vás tieto problémy? Asi vám chýba kolagén!

20210903_143026.jpg
Foto: ZEEN WORLD

Telo je veľmi múdre a aj keď sa nám vždy snaží vyjsť v ústrety, niekedy jednoducho potrebuje pomoc. A zvykne to dávať najavo veľmi okato. Aj vy ste sa už stretli s niektorou z týchto 4 nepríjemných situácií? V tom prípade máme pre vás jednoduché riešenie. Začnite užívať morský kolagén v prášku.

Hádajú vám vyšší vek

Aj keď vek ženy by sa nikdy nemal hádať, niekedy sa tomu jednoducho nevyhnete. Ak vám tipnú menej rokov, je to príjemné, no stretli ste sa už s tým, že vám ľudia odhadli oveľa vyšší vek? Možno za to môže stav vašej pokožky.

V mladosti naša pleť prekypuje sviežosťou, elasticitou a doslova žiari. No čím sme staršie, tým menej kolagénu naše telo produkuje, čo má za následok prvé vrásky či ovisnutú a mdlú pokožku.

Kolagén je totiž jednou zo základných stavebných látok kože a ak ho nebudete pravidelne dopĺňať, v zrkadle bude na vás pozerať žena, ktorá vyzerá pokojne o desiatky rokov staršie, než v skutočnosti ste.

A pritom len stačí, aby ste svojmu telu opäť dopriali poriadnu dávku kolagénu, a to ideálne v kombinácii s kyselinou hyalurónovou a vitamínom C, ktoré sa postarajú o dokonalú pokožku.
Zeenworld_collagen_7200_open_print.jpg
Foto: ZEEN WORLD

Máte plný odtok vlasov

Nie je nič horšie, ako sa pozerať na vaňu alebo hrebeň plný vašej korunky krásy. Vypadávanie vlasov má množstvo príčin a jednou z nich môžu byť aj folikuly oslabené vplyvom voľných radikálov. Tie vznikajú napríklad zo stresu, znečisteného prostredia, fajčenia či nezdravej stravy. A slabé folikuly jednoducho vlasy na hlave neudržia.

Ako však voľné radikály poraziť? Antioxidantom! Práve hydrolyzovaný kolagén má antioxidačné účinky, takže pre vaše vypadávajúce vlasy bude hotovým balzamom. Posilníte ich zvnútra a pri korienkoch, vďaka čomu získajú späť svoju silu a vy sa nebudete musieť strachovať pred každým umývaním či česaním vlasov.

Nezvládnete dlhšie prechádzky

Či už so psom, v nákupnom centre alebo na výlete v prírode. Máte pocit, že čím viac sa hýbete, tým viac vás bolia kĺby? Jednou z príčin môže byť nedostatok kolagénu vo vašom tele.

Kolagén pomáha udržať vaše chrupavky v dobrom stave tak, aby kosti v kĺbových jamkách jemne kĺzali a vy ste sa mohli bezbolestne a voľne pohybovať. Pravidelným užívaním morského kolagénu doprajete chrupavkám vlastnosti, vďaka ktorým sa vyhnete bolestiam či prípadným zápalom kĺbov.

Kolagen 3xcierny.jpeg
Foto: ZEEN WORLD

Menopauza vám klope na dvere

Takzvanému prechodu alias menopauze sa nevyhne žiadna žena. No okrem straty plodnosti so sebou prináša ďalšie vedľajšie účinky, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie. Jedným z nich je aj rednutie kostí, tiež známe ako osteoporóza.

Ak si teda nechcete koledovať o zlomeniny pri každom náhodnom náraze alebo zakopnutí, mali by ste pouvažovať nad prírodným doplnkom, ktorý tento krehký stav kostí zlepší. Čo takto siahnuť po kolagéne v prášku?

Podľa niektorých výskumov totiž pravidelné užívanie kolagénu dokáže zvýšiť hustotu kostnej hmoty, vďaka čomu predídete osteoporóze a jej nebezpečným následkom.

Koľko kolagénu by ste mali užívať?

Treba nájsť tú správnu mieru. V ideálnom prípade by ste mali denne užívať približne 6 000 miligramov hydrolyzovaného morského kolagénu. Už po 3 mesiacoch spozorujete prvé výsledky, ktoré by sa pri menšej dávke nemuseli dostaviť vôbec a pri väčšej by si vaše telo aj tak zobralo len to, čo dokáže prijať a zvyšok by vylúčilo. Morský kolagén vám odporúčame brať spolu s vitamínom C, ktorý podporuje prirodzenú tvorbu kolagénu.

Aj vy máte pocit, že by kolagén mohol byť pre tým správnym riešením vašich problémov? V tom prípade siahnite po prémiovom morskom kolagéne značky ZEEN by Roal, ktorý nájdete exkluzívne v predajniach dm drogerie markt alebo priamo na stránkach ZEEN WORLD.

Tento článok nie je autorským obsahom Damskajazda.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk