Trápi vás suchá pokožka tela a tváre? Toto by ste mali vedieť

Telo, pokožka, krása,
Thinkstock

Ako si poradiť s nepríjemnou suchou pleťou? Máme pre vás niekoľko cenných rád.

Suchá pokožka a najmä pleť na tvári je do určitej miery dedičnou záležitosťou, takže nikdy nezmeníte jej prirodzené tendencie. Dokážete ju však ovplyvniť vašim životným štýlom. Suchosť vzniká nedostatočnou produkciou mazových žliaz, vďaka čomu má menej prirodzenej výživy. Preto tento typ pokožky rýchlejšie starne. Často je s tým spojená aj citlivosť alebo podráždenosť pleti. Pokiaľ sa nepostaráte o dostatočný prísun látok, ktoré napravia škody, bude aj efekt pri líčení vyzerať katastrofálne.

Čo suchosti prispieva

Prechemizované “kozmetické zázraky” a mydlá.

Aj keď s dobrým úmyslom chcete čistiť a pomáhať pokožke, môžete jej viac ublížiť, ak budete používať nesprávne produkty. Zamerajte sa skôr na prírodné čistiace gély alebo krémy s dostatkom vitamínov a hydratantov, ale s minimom alkoholu. Suchá pokožka by mala používať čo najmenej mydlá a pílingy.

Fajčenie

Fajčiarky, máte ďalší dôvod, prečo sa vzdať tohto zlozvyku. Spôsobuje suchosť a tvorbu vrások.

Voda

Čím viac sa umývate, tým viac sa vysušujete. Môžete sa pokojne sprchovať aj umývať každý deň, pokúste sa však horúcu vodu vystriedať za vlažnú. Častým umývaním trpia i ruky. Pokiaľ ide o vnútorný prísun tekutín, nezabúdajte, že ak málo pijete, prejaví sa to aj na pokožke tváre a pier. Popraskané pery a šupinatá pleť sú mnohokrát dôsledkom nedostatočného pitného režimu. Vyhnite sa aj nápojom, ktoré viac dehydrujú, a to kofeínové nápoje.

Vitamíny

Ich nedostatok značne prispieva telu spôsobom viditeľným aj navonok.

Vzduch

Počasie a prostredie, v ktorom dennodenne fungujeme, ovplyvňuje aj to, ako vyzeráme. Aj ženy s mastnejšou pleťou často v zime alebo vo veternom počasí pociťujú väčšiu suchosť. Tiež klíma, opaľovanie, suchý nevetraný vzduch. Každý náhly extrém v počasí a vplyv okolia sa odzrkadľuje aj na tvári.

Ako si poradiť so suchou pokožkou?

Dôležitá je hydratácia. Či už ide o pitný režim alebo používanie krémov pre hydratáciu pleti. Mali by ste vedieť, že ideálne si pomôžete, ak používate vysoko hydratačný denný aj nočný krém a telové mlieko. Vhodné sú výťažky z olív alebo aloe vera, bambucké maslo, D-panthenol, vitamín A a E či výťažky z kašmíru.

Ak máte problém so suchou pokožkou, určite vyskúšajte novinku z kategórie ošetrujúcej telovej kozmetiky Dove DermaSpa Cashmere Comfort, ktorá predstavuje inováciu stvorenú na mieru pre veľmi suchú pokožku. Ide o najúčinnejšiu receptúru v portfóliu značky Dove, ktorá spája inovatívne poznatky popredných svetových dermatológov a zmyselného spa rozmaznávania.

Dove_dermaspa_cashmerecomfort_eng_group_02b.png

Telové mlieko, telové maslo a krém na ruky Dove DermaSpa Cashmere Comfort sa pýši technológiou Cell-MoisturisersTM a zložením s obsahom látok, ktoré sa o veľmi suchú pokožku starajú obzvlášť intenzívne. Všetky produkty sú charakteristické prémiovou textúrou a bohatou krémovou, korenistou arómou evokujúcou hebkosť dotyku pravého kašmíru.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk