Toto je 12 najväčších prekážok vo vzťahu

prekážky vo vzťahu

Na začiatku býva každé zaľúbenie nádherné a myslíme si, že dokážeme spoločne prekonať mnoho konfliktov. Nečakané problémy však všetko zmenia. Aké prekážky nám môžu skrížiť našu cestu za šťastím?

Spoznali ste úžasného človeka? Chcete s ním zostarnúť a založiť rodinu? Na začiatku je všetko nádherné, no časom sa to môže zmeniť. Aby vám to dlho vydržalo, musíte mať trpezlivosť, o vzťah sa starať a byť pripravená na tieto prekážky, ktoré môžu skaliť vaše šťastie.

Partnerove návyky sa môžu stať pre vás neprekonateľnými

A pretože sa s nimi nedokážete zmieriť, budete hľadať riešenie, ako nenásilne partnera prinútiť, aby sa ich snažil zmeniť. A to zas môže prekážať partnerovi. Takisto i vaše návyky môžu byť otravné.

Partner je príliš pracovne zaneprázdnený

Zo začiatku vám to nemusí prekážať, no časom častá absencia vášho partnera môže byť vážnym problémom. Túto skutočnosť si treba ujasniť hneď na začiatku. Záleží potom len na vás, či sa to rozhodnete nejako riešiť alebo sa prispôsobíte.

Nerozumiete si v sexe

Intímny život patrí neodmysliteľne k partnerskému životu. Dlhodobá nespokojnosť, či už na strane partnera alebo vašej, vedie k zániku lásky.

Druhí zasahujú do vášho vzťahu

Najčastejšími „zasahovačmi“ do vzťahu bývajú vaši alebo partnerovi rodičia. Nenechávajte to bez povšimnutia a ujasnite si s nimi pravidlá hneď na začiatku.

Problémy s financiami

Peniaze a hospodárenie s nimi. Zdroj konfliktov a častých manželských hádok, s ktorými sa stretne určite každý vzťah. Preto si dohodnite hneď na začiatku spoločný rodinný rozpočet.

Nezlučiteľné záujmy

Ak váš partner má koníčky, ktoré sa len veľmi ťažko zlaďujú s rodinným životom, opäť je potrebné hľadať cestu kompromisov radšej skôr ako neskoro.

Stereotyp vo vzťahu

Po čase vám môže prekážať nuda a skutočnosť, že sa vo vzťahu nič nedeje.

Zabehnuté spôsoby fungovania v domácnosti

Táto skutočnosť nie je až tak závažnou prekážkou, pokiaľ sa s partnerom dohodnete na zmene, s ktorou bude súhlasiť.

Stretnete niekoho iného

I to sa občas stáva. Najmä vtedy, ak vaše vzájomné city nie sú medzi vami až také pevné. Potom ste buď vy alebo partner postavení pred dilemu, pre koho sa rozhodnete.

Partnerova alebo vaša neplodnosť

Závažnou prekážkou vo vzťahu sa stáva zistenie, že nemôžete mať buď vy či partner deti. Záleží už len na vás, ako tento fakt vyriešite a ako sa zachováte.

Výchova detí

Rozdielne názory vo výchove vašich spoločných detí patria tiež medzi častý zdroj konfliktov.

Pomoc príbuzným

Ľudia vo vašej rodine alebo v rodine partnera (rodičia, deti či prarodičia) potrebujú dlhšiu dobu vašu alebo partnerovu pomoc, a to vás môže takisto odradiť od budovania vzťahu.

No situácii, ktoré môžu nastať, existuje veľké množstvo a ak chcete vzťah udržať, budete ich musieť riešiť. Často sa však stáva, že práve tieto prekážky sú skúškou nielen vášho vzťahu, ale i vás a vášho partnera. Nezrelá osobnosť totiž akonáhle narazí na prvú prekážku, od riešenia uteká do iného vzťahu domnievajúc sa, že nová láska bude bezproblémová a lepšia.

Neuvedomujú si však, že sa môžu opäť stretnúť s tým, pred čím utekajú.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk