Toto boky prezradia o vašom intímnom živote!

Boky, telo, žena, postava

Podľa novej štúdie šírka ženských bokov má významnú súvislosť s jej sexuálnym správaním. Čo o vás prezradia tie vaše?

Ako Shakira hovorí, vaše boky neklamú. Potvrdzuje to aj nová štúdia publikovaná v odbornom časopise Archives of Sexual Behavior, ktorá odhalila súvislosť medzi šírkou ženských bedier a sexuálnym správaním ženy.

Britský výskum sa realizoval na vzorke 148 žien vo veku 18 a 26 rokov. Výskumníci účastníčkam odmerali šírku bedier, pričom tento rozmer bol definovaný ako vzdialenosť medzi hornými vonkajšími okrajmi hrebeňa panvovej kosti. Ďalej štúdia zisťovala od respondentiek prostredníctvom dotazníka ich sexuálne skúsenosti, vrátane veku, straty panenstva, počtu sexuálnych partnerov a akéhokoľvek citovo významného sexuálneho vzťahu.
sexi žena, vlasy, postava, štíhla línia, boky, panva, rifle, džínsy
shutterstock.com

Realizátori výskumu odhalili prekvapivé výsledky. Šírka bokov súvisela s celkovým počtom sexuálnych partnerov a počtom partnerov na jednu noc za rok sexuálnej aktivity. Konkrétne respodentky, ktoré mali širšie boky, sa pochválili väčším počtom sexuálnym partnerov na jednu noc oproti majiteľkám užších bokov, ktoré spali najmä so stálym partnerom.

Sú majiteľky širších bokov nevernejšie?

Znie to otrasne, ale môžu kosti skutočne ovplyvňovať naše sexuálne chúťky? Čo je vlastne dôvodom zistenej súvislosti? Podľa realizátorov štúdie tento jav má korene v evolúcii. „Tvar panvovej kosti vplýva na priebeh pôrodu a úzka panva môže znamenať komplikácie počas neho. Sexuálne správanie žien v podstate odráža toto potencionálne riziko a je aspoň čiastočne ovplyvnené šírkou bedier,“ uvádzajú autori výskumu. Preto podľa nich ženy s menšími bokmi bývajú zväčša sexuálne zdržanlivejšie.

Uvedené zistenie danej štúdie však neznamená, že veľkosť kosti v tele bude diktovať náš sexuálny život. Ten záleží najmä od osobných životných skúseností každej z nás.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk