TOP 10 romantických spôsobov žiadostí o ruku

Love 2042101_1920.jpg
Zdroj: pixabay.com

Dnešný deň chcem venovať LÁSKE. Citu tak krásnemu, že dokáže hory prenášať. Tak to aspoň zamilovaní ľudia vnímajú…

Len pár momentov v partnerskom živote si zapamätáte do konca života. Prvý bozk, prvé milovanie, svadbu či narodenie spoločného dieťaťa. V tejto rovnici, ktorá je akýmsi zhlukom dôležitých momentov však chýba ešte jeden dôležitý okamih, ktorý posunie vzťah o level vyššie.

Žiadosť o ruku. Keď pred vás pokľakne pán Dokonalý a vytiahne z vrecka zamatovú krabičku s ukrytým diamantovým prsteňom, aj zarytým skeptikom manželského života zvlhnú oči dojatím. Požiadanie o ruku totiž býva emotívnejšie ako samotné svadby, ktoré na prvý pohľad zaváňajú akýmsi predpísaným divadielkom, čo je vzhľadom na počet prizerajúcich sa očí absolútne normálne. Pri žiadosti o ruku však táto premenná odpadá.

Pre ženu ide o jeden z najkrajších momentov v jej živote.

Zasnubni pribeh iii.jpg
Zdroj: Olga Siyanko, Strizhakova Svetlana

Pre pánov ide zväčša o stresujúcu záležitosť. Tri platy, ktoré by podľa zaužívaných tradícií mali „obetovať“ na oltár lásky sú najmenej problematickou časťou. Teda aspoň pre väčšinu mužov. Po úspešnom výbere pevne zvierajú v dlani ten malý krúžok plný prísľubov. Predtým, ako však položí svojej vyvolenej tú najkrajšiu otázku, musí vymyslieť celý scenár a stráviť čas zložitým plánovaním. Od miesta až po samotné vyslovenie. Nie je toho na nich akosi priveľa?

Práve z tohto dôvodu som sa rozhodla pre pánov spísať pár možných scenárov. Inšpiráciu som čerpala z toho najromantickejšieho miesta, v akom som za posledné mesiace bola. Zo Chateau Mcely.

Každé „ÁNO“ má svoj príbeh a zámok pomáha písať nezabudnuteľné príbehy už 11. rok.

10 originálnych zásnubných tipov

1. Vianoce sa blížia a s nimi aj dokonalá príležitosť navliecť zásnubný prsteň priamo pod stromček. Nadekorujte krabičku ako netradičnú ozdobu s neprehliadnuteľným nápisom: „Vezmeš si ma?“

2. Zahrajte si so svojou vyvolenou zábavnú únikovú hru. Tá bude pozostávať z hádaniek, tajomných šifier, záhad a napätia nielen z toho, aká bude odpoveď na záverečnú otázku. Posledná úloha bude spojená s ukrytým zásnubným prsteňom.

3. Čo tak usporiadať svojej vyvolenej súkromný koncert jej obľúbeného interpreta, a to priamo uprostred romantického svadobného apartmánu? Po takomto požiadaní sa z vás zaručene stane legenda! Presne tak, ako názov nádherného apartmánu v Chateau Mcely!

4. Iluzionista na scénu! Ten vašej budúcej neveste vykúzli nielen úsmev na tvári, ale aj samotný zásnubný prsteň priamo pred jej očami. Veď posúďte samy, ktorá z nás by v takejto situácii nepovedala „ÁNO“?

Život je hra, tak ju hrajme naplno!

5. Požiadanie ako z hollywoodskej Love Story! Ohúrte svoju budúcu manželku 101 sviečkami, osobným čašníkom, horiacim krbom a neskutočným výhľadom. Po chutnej večeri ju postupne preveďte súkromným apartmánom a v každej z miestností jej pripravte darček, ktorý súvisí s vašimi spoločnými zážitkami. Posledným darčekom bude prsteň, ktorý ju počká na streche zámku – observatóriu, na ktoré vystúpite privátnym vstupom priamo z apartmánu. Svojej láske môžete rozprávať romantický príbeh. Naraz sa v parku rozsvieti nápis: „Vezmeš si ma?“ a vy vtedy otvoríte krabičku s prsteňom.

6. Zahrajte si hru na hľadanie pokladu v zámockom parku. Posledná úloha povedie k schovanému prsteňu. Teraz už len vysloviť tú magickú vetu a môžete sa navečerať priamo pod hviezdami. (Verejne dostupný park neodporúčam zo zrejmých dôvodov – prsteň a ani ukrytý košík s jedlom by ste už totiž nemuseli nájsť.)

7.  Ste nerozhodný pri výbere toho správneho prsteňa? Nevadí! Spravte zo svojho hendikepu prednosť! Objednajte si VIP privátny salón v luxusnom klenotníctve. Nielenže sa zaručene trafíte do vkusu svojej milovanej, navyše si bude pripadať výnimočná so šampanským v ruke a zástupom obskakujúcich klenotníkov. Pristavenou limuzínou sa potom zavezte na romantickú večeru. (V tomto prípade odporúčam, aby ste sa dopredu dohodli s klenotníkom na troch prsteňoch, ktoré vašej vyvolenej ukáže. Nechcete predsa, aby si vybrala taký, ktorý budú splácať ešte aj vaše deti.)

Zabudnite na preplnené štadióny či reštaurácie. Tento okamih patrí len vám dvom.

8. Máte radi bublinky? Nemyslím tie v šampanskom, ale vo vírivke! Požiadajte svoju vyvolenú vo vonkajšej vírivke priamo pod hviezdami. Okolo vytvorte záplavu sviečok a kvetín plávajúcich na vodnej hladine. Na jednej z kvetín môže byť pripevnená krabička s prsteňom.

9. Pokiaľ obaja milujete zimu a zasneženú prírodu, môžete svoju nastávajúcu požiadať o ruku počas prechádzky lesom. Zoberte si dva poháre vareného vína, niečo pod zub a vyrazte do prírody. V tichu medzi stromami bude vaša žiadosť priam kričať a určite nezostane nevyslyšaná. Ako čerešničku na torte môžete svojej budúcej manželke pristaviť kočiar ťahaný koňmi. Vtedy si bude zaručene pripadať ako pravá princezná.

10. Ak máte radi okázalosť, prenajmite si lietadlo, ktoré bude za sebou ťahať transparent s nápisom: „Vezmeš si ma?“. (V tomto prípade odporúčam doplniť aj meno nastávajúcej. Mohlo by sa totiž stať, že niekto zneužije váš nápad a pripíše si zásluhy na váš účet.)

Dámy, ak ste si niektorý z uvedených tipov vybrali ako svoj vysnívaný, pošlite svojmu vyvolenému link a možno budete milo prekvapené!

Na záver ODPORÚČAM toto video! Svadba ako nudná záležitosť? Nehrozí!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk