Tip na víkend, či dovolenku: Región vodných zážitkov Schladming-Dachstein

Dachsteinmassiv©ikarus.cc 2 1.jpg

Ak ešte stále neviete, kde zobrať svojich najbližších, máme pre vás skvelé tipy.

(DJ/PR) Boli ste už v rakúskom Schladming-Dachsteine? Ak nie, máte, čo ľutovať. Tu je hneď niekoľko dôvodov, ktoré treba objaviť.

Kúpanie na vrchole až do západu slnka

Kúpalisko „Gipfelbad anno dazumal“ vybudované v nadmorskej výške 1820 m na Riesneralme sa minulé leto postaralo o rozruch. Tohto roku alpské vodné stredisko rozšíri svoju ponuku o ďalšiu atrakciu: každý piatok si môžu návštevníci vychutnávať kúpanie až do západu slnka. V prostredí osviežujúcej vody pohoria Taury zažijete, ako sa slnko pomaly ponorí do nádhernej horskej scenérie. Ani nízke teploty vzduchu nie sú pritom prekážkou. Voda v kúpalisku na vrchole sa totiž vyhrieva (teplota vody: 26 stupňov Celzia), sklené steny slúžia ako ochrana proti vetru. Pre milovníkov dobrého jedla sú tu steaky grilované na drevnom uhlí, ktoré sa pripravujú každý piatok od 18.00 hod. na vysoko položenej terase hneď pri kúpalisku.

201607 gipfelbad riesneralm1.jpg

201607 gipfelbad riesneralm2.jpg
201607 gipfelbad riesneralm3.jpg

1000 prameňov, 300 horských jazier, 100 vodopádov

Vďaka viac ako 1000 prameňom, 300 horským jazerám a 100 vodopádom patrí región k jedným z najvodnatejších alpských regiónov. Aj preto ho nazývajú „údolím tisícich prameňov a jazier“. Vysokohorské vodné scenérie, prírodné biotopy, vrchoviskové rašeliniská a prírodné „chladničky“, kaňony z čistého mramoru ako aj liečivé pramene zaručujú jedinečný zážitok z vody. Veľa ľudí pozná a oceňuje región Schladming-Dachstein pre výbornú dovolenkovú ponuku v zime. Najdôležitejším prírodným základom pre zimnú dovolenku je sneh na zjazdovkách a bežeckých lyžiarskych tratiach – teda zamrznutá voda. V lete môžeme vodu v Nízkych Taurách a v Dachsteinskom pohorí zažiť a pozorovať v prekvapivo mnohých podobách.

Gccdachstein tauern.jpg

Vynikajúce možnosti putovania pri vode

Vyvierajúca ako prameň, zurčiaca ako potok, šumiaca v rokline, divoko hučiaca ako vodopád, pokojne sa zrkadliaca ako horské jazero alebo zamrznutá ako ľadovec: elixír života, voda, sa prejavuje pri putovaní regiónom Schladming-Dachstein v najrozličnejších podobách. Ukážkovým príkladom toho je tematický chodník „Divoká voda“ od Schladmingu do údolia Rohrmooser Untertal, kde spoznáte mnohé podoby chladivej vlhkosti. Je medzinárodne označovaný ako „Turistický chodník National Geographic“ a ako strmý alpský chodníček vedie aj popri riesachských vodopádoch – najvyšších vodopádov v Štajersku. Hučiac padajú do údolia z výšky 140 metrov. Najmä počas jarného obdobia, keď sa topí sneh, sa postarajú o pôsobivé prírodné divadlo.

Canyoning_grobmingerland©bac 2.jpg

Široká ponuka vodných radovánok a vodných športov

Pre rodiny má región Schladming-Dachstein širokú ponuku jazier na kúpanie a trávenie voľného času. Okrem toho môžeme využiť sedem vyhrievaných kúpalísk – Schladming, Ramsau am Dachstein, Haus, Gröbming, St. Martin, Mössna a Öblarn. Enns rozbúši srdcia nadšencov raftingu.

Rosina klettersteig ctvb ramsau 2.jpg

Rieka umožňuje túry na divokej vode s rôznymi stupňami obťažnosti aj pre kanoistov. Kaňoning, alebo prechod roklinami sľubuje dobrodružstvo a prírodný zážitok. Skúsení kaňonigoví vodcovia bezpečne prevádzajú návštevníkov nádherne rozvírenými vodnými tokmi regiónu.

Steg duisitzkar©raffalt.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk