Táto burina z našich záhrad je účinný zabijak rakoviny!

Púpava, burina

Púpava lekárska – rastie všade, kam sa len pozriete a je mocnejšia ako chemoterapia? Je to pravda či ďalší mýtus? Vedci tvrdia nasledovné.

Púpava lekárska, kvetinka, ktorá rastie všade navôkol, patrí medzi ignorované buriny a pritom sa v nej skrýva neuveriteľná sila, ktorú poznali už naši predkovia. Tieto malé žlté slnká, ktoré práve teraz zdobia každú lúku, dokážu okrem tráviacich ťažkostí liečiť rakovinu. A to vraj účinnejšie ako chemoterapia. Tvrdia to výsledky výskumu biochemikov na Univerzite vo Windsore, ktoré po dobu dvoch rokov skúmali účinky extraktu púpavového koreňa. A výsledky sú priam šokujúce.

Listy a korene púpavy na tanieri
púpava Thinkstock

Koreň púpavy lekárskej skutočne dokáže liečiť rakovinu

„Extrakt z koreňa púpavy lekárskej indukuje apoptózu (smrť buniek, pozn. redakcie) v ľudských bunkách nachádzajúcich sa v melanóme bez toho, aby zničil susedné zdravé bunky,“ tvrdí vedúci výskumník Siyaram Pandey.

„Melanóm je rakovina kože, ktorá postihuje najmä dospelých vo veku 25 až 29. Patrí medzi rozšírené formy nádorového ochorenia a skutočnosť, že by táto ľahko dostupná rastlina mohla pomôcť vyliečiť toto zákerné ochorenie, je skvelá,“ dodáva vedec.

Nový liek proti melanómu na obzore?

Práve melanóm je najviac odolný voči najbežnejšej forme liečby akou je chemoterapia, ktorá sa v mnohých prípadoch preukazuje ako nedostatočná. Látky, ktoré sú obsiahnuté v koreni púpavy oproti tomu vraj dokážu zničiť rakovinové bunky už do dvoch dní. Sú však potrebné ďalšie výskumy, ktoré by toto tvrdenie potvrdili a púpava sa stala liekom proti nebezpečným nádorovým ochoreniam.

Zdroj: www.medicaldaily.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk