Svetelná strava: Poznáte tajomstvo, ktoré v sebe skrýva jedlo?

Rodina, mama, dcéra, kuchyňa, strava, stravovanie, zdráva strava, jesť, matka, dieťa

Hovorí sa, že sme to čo jeme. Jedlo je výživou nielen pre naše telo, ale aj pre dušu. Čo tak obohatiť naše snaženie o zdravú stravu o nevyhnutný „vitamín anjelského svetla“? Pomôže pri detoxikácii organizmu, chudnutí a liečení kíl bolesti!

Naše stravovacie návyky ovplyvňujú rozpoloženie našej mysle a tiež to ako myslíme, ovplyvňuje spätne stav nášho fyzického tela. Účinky jedla sa prejavujú aj na poli našich emócií – vnímame rôzne chute, vône, jedlo lahodiace oku, pocit rodinnej pohody, spoločenského vyžitia…

Jedlo je teda potrebné pre všetky aspekty nášho ja. Aké jedlo však jeme po energetickej stránke? Akú výživnú energetickú hodnotu môžeme nadobudnúť hoci aj z mrkvy, ktorú ale jeme s energiou práce pestovateľa, dopravcu, predavača v obchode, kuchára a čašníka z reštaurácie? Aj keď nám jedlo pripravuje milujúca matka alebo milý cudzí človek, musíme brať v úvahu jeho myslenie, zvyky, citové rozpoloženie a ego, ako sa cíti v ten deň, či má rád svoju prácu alebo teda jeme energie jeho menejcennosti, podráždenia, krivdy či nedostatku ocenenia a pod. Každý, kto sa dostane do kontaktu so surovinou, ktorá sa v jedle nachádza, do nej pridáva svoju energetickú pečať.

II. Neuveriteľné vnútorné príčiny chorôb

Pridajme k tomu stav životného prostredia, energiu zvierat, ktoré sú nám pokrmom a vlastný emocionálny hlad či výčitky z toho, čo sme zjedli a ako budeme vyzerať. Emocionálny hlad nás prepadne náhle a slúži zvyčajne na potlačenie negatívnych emócií, či vysporiadanie sa s nahromadeným stresom. Zväčša je bezmyšlienkovitý a neutíšime ho ani vtedy, keď sme fyzicky najedení. Či ide o čokoládu, mliečne výrobky, oriešky, slané pochutiny, tučné alebo ostré jedlá, vždy je za tým niečo z emócií ako strach, krivda, vina, nedostatok lásky alebo zahnanie depresie. Nepomôžu ani výčitky po tom, čo sme mali zúfalú chuť na niečo sladké.

Zdravá strava, zelenina, výživa, jedlo, chudnutie
Thinkstock

Očistite svoju stravu od negatívnych energií vďaka svetlu anjelov

Základným princípom svetelnej stravy je v prvom rade energetická očista jedla a zvýšenie jeho vibračnej frekvencie a teda jeho duchovnej výživovej hodnoty. Požiadajte anjelov o presvietenie jedla kryštálovo bielym svetlom čistoty, vďačnosti a láskavosti. Tým odstránite základné negatívne energie, energeticky tak očistíte a zvýšite duchovnú hodnotu jedla.

Druhým princípom je počúvať svoje telo, jesť to čo si žiada, zmeny robiť postupne, hľadať a odstraňovať myšlienkové a emocionálne príčiny chutí na nezdravé jedlá v našich návykoch, vzoroch z domáceho prostredia, nezvládnutom strese alebo potlačených emóciách.

Pomôže aj vyslanie energie vďačnosti v modlitbe alebo jednoduchšie požehnanie jedlu. Môžeme sa poďakovať tiež Zemi, rastlinám a zvieratám, ktoré nám poskytli svoje prostriedky pre nasýtenie.

I. Vnútorné príčiny chorôb

Ďalším krokom sú afirmatívne pozitívne prehlásenia, ktoré pomôžu aj pri podpore chudnutia, detoxe či prechode k zdravej výžive:

Všetko čo zjem, prospieva môjmu telu a duši. Opúšťam potrebu jesť „konkrétne jedlo“ a prijímam z nej poučenie. Jesť zdravé jedlo mi prospieva, mám na neho chuť. Zdravé jedlo ma nasýti. Jesť zdravo je ľahké a je to zábava. Veľmi rád/ a cvičím. Moje telo je zdravé a v dobrej fyzickej kondícii. Moje stravovacie návyky prospievajú životnému prostrediu. Keď sa stravujem zdravo, cíti sa dobre aj moja duša.

Dobrú chuť k skutočne energeticky čistému, zdravému a výživnému jedlu pre vaše telo i ducha.
Uvedené riadky sú odporučením anjelov a autora pre zlepšenie duševnej pohody a fyzickej kondície. Nenahrádzajú však lekársku starostlivosť, predpísané lieky, sedenie u psychológa alebo psychiatra, ani inak určené liečenie a autor nezodpovedá za prípadné problémy spojené s danými úlohami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk