Suvenír z Českej republiky? Prineste si krásny originál!

Praha nakupy_foto luk†a ¶entel czechtourism.jpg

Zaujímate sa o súčasné umenie a originálny dizajn, exkluzívne limitované edície zavedených tvorcov i diela mladých výtvarníkov? Zavedieme vás do galérií a obchodov so sklom, keramikou i nábytkom. Osviežte sa inšpiráciou a rôznorodými žánrami!

Odvezte si domov viac, ako len tričko s nápisom!

CzechDesign Artìl, holinka

Praha – mesto českého dizajnu

Hlavné mesto Českej republiky je magnet, ktorý priťahuje čím ďalej tým viac návštevníkov. A každý by si rád odviezol niečo na pamiatku. Centrum Prahy je preto plné obchodíkov s niečím lákavým a drobným, čo sa vojde do každej batožiny. Nie všetko je však kvalitné a nie všetko pochádza alebo má aspoň korene v Českej republike. Poradíme vám, kam sa vybrať, aby vaša spomienka bola trvalá a mala hodnotu.
Ak máte radi súčasné umenie, navštívte galériu DOX. Nielen že sa tak dostanete na tie najlepšie výstavy súčasného umenia, ale tiež v pridruženom obchode máte príležitosť zakúpiť si dizajnové kúsky od popredných českých návrhárov, grafikov, šperkárov a celkovo umelcov.

CzechDesign DOX, náhrdelník

A ak máte záujem o výtvarné umenie, cesta vás musí zaviesť napríklad do Galérie Křehký v samom srdci Josefova, Morna Art Gallery pod Petřínom alebo obchodu Modernista. Jeho cieľom je predstaviť a kriesiť to najlepšie z českého dizajnu za posledných sto rokov. Okrem vlastnej produkcie Modernista tiež zbiera a reštauruje cenné originálne kusy nábytku, svietidiel a predmetov dennej potreby.

Dizajn na ulici

V priebehu roku sa tiež v Prahe konajú pravidelné trhy, väčšinou štyrikrát do roka, kde môžete zakúpiť snáď všetko, na čo si spomeniete. Od oblečenia cez kozmetiku až po šperky alebo dizajnové látky. Trhy sa konajú väčšinou na námestí Václava Havla hneď vedľa historickej budovy Národného divadla. Určite skontrolujte, či budete mať šancu ich navštíviť, stoja to za to!

Nakupy praha _foto pavel radosta czechtourism 1.jpg
Foto: Pavel Radosta

Dizajn v pasáži

V nádherných prvorepublikových priestoroch pasáže Českej národnej banky v ulici Na Příkopě vznikol unikátny výstavný priestor Pasáž českého designu. Prelína sa tu svet mladého progresívneho dizajnu so svetom už úspešných zavedených značiek z oblasti dizajnu a umenia, ale tiež z ďalších oblastí biznisu. Nový interiér zdobia konceptuálne vitríny s dielami unikátnych tvorcov a dizajnérov. Nájdete tu Ravak či Modernistu vedľa ukážok tvorby študentov UMPRUM a ďalších umeleckých škôl či tvorby platformy ArtBees. Výstavné priestory fungujú na spôsob POP-UP storov, kde predaj prezentovaných výrobkov zaisťuje e-shop každého z vystavujúcich.

Zastavte sa vo svojom dennom behu, vychutnajte si umenie a precíznosť inovatívnych tvorcov a nechajte sa osloviť ich príbehmi.

Moser — krištáľová klasika

Ale ani tí, ktorí do Českej republiky prichádzajú s vidinou kúpy nádherného krištáľu, neodídu naprázdno. Skláreň Moser slávi tento rok 160 rokov svojej existencie a za ten čas preukázala, že stojí za to si ich výrobky všimnúť. Predajne nájdete na Staromestskom námestí v Prahe, ale i v Karlových Varoch, meste, kde skláreň dodnes vyrába špičkové produkty.

Moser_foto luk†a ¶entel czechtourism.jpg

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 60 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk