Suchá pleť: Praktický manuál, ako jej pomôcť pre dokonalý efekt líčenia?

praktický manuál ako pomôcť suchej pleti
shutterstock.com

Trápi vás suchá pokožka tváre? Vždy, keď si nanesiete mejkap, vyzeráte ako šupinatá ryba? Začnite s tým bojovať a docielite krajší efekt. Ako?

Suchá pleť je do určitej miery dedičnou záležitosťou, takže nikdy nezmeníte jej prirodzené tendencie. Dokážete ju však ovplyvniť vašim životným štýlom. Suchosť vzniká nedostatočnou produkciou mazových žliaz, vďaka čomu má menej prirodzenej výživy. Preto tento typ pokožky rýchlejšie starne. Často je s tým spojená aj citlivosť alebo podráždenosť pleti. Pokiaľ sa nepostaráte o dostatočný prísun látok, ktoré napravia škody, bude aj efekt pri líčení vyzerať katastrofálne.

Čo suchosti prispieva

Prechemizované „kozmetické zázraky“ a mydlá.

Aj keď s dobrým úmyslom chcete čistiť a pomáhať pokožke, môžete jej viac ublížiť, ak budete používať nesprávne produkty. Zamerajte sa skôr na prírodné čistiace gély alebo krémy s dostatkom vitamínov a hydratantov, ale s minimom alkoholu. Suchá pokožka by mala používať čo najmenej mydlá a pílingy.

Fajčenie

Fajčiarky, máte ďalší dôvod, prečo sa vzdať tohto zlozvyku. Spôsobuje suchosť a tvorbu vrások.

Voda

Čím viac sa umývate, tým viac sa vysušujete. Môžete sa pokojne sprchovať aj umývať každý deň, pokúste sa však horúcu vodu vystriedať za vlažnú. Pokiaľ ide o vnútorný prísun tekutín, nezabúdajte, že ak málo pijete, prejaví sa to aj na pokožke tváre a pier. Popraskané pery a šupinatá pleť sú mnohokrát dôsledkom nedostatočného pitného režimu. Vyhnite sa aj nápojom, ktoré viac dehydrujú, a to kofeínové nápoje.

Vitamíny

Ich nedostatok značne prispieva telu spôsobom viditeľným aj navonok.

Vzduch

Počasie a prostredie, v ktorom dennodenne fungujeme, ovplyvňuje aj to, ako vyzeráme. Aj ženy s mastnejšou pleťou často v zime alebo vo veternom počasí pociťujú väčšiu suchosť. Tiež klíma, opaľovanie, suchý nevetraný vzduch. Každý náhly extrém v počasí a vplyv okolia sa odzrkadľuje aj na tvári.

Ako sa starať o suchú pleť

Hydratácia

Či už ide o pitný režim alebo používanie krémov pre hydratáciu pleti. Mali by ste vedieť, že ideálne si pomôžete, ak používate vysoko hydratačný denný aj nočný krém. Keďže pokožka celej tváre má tendenciu sušiť sa, používajte aj očné sérum s hydratačnými a protivráskovými účinkami. Vhodné sú výťažky z olív alebo aloe vera, bambucké maslo, D-panthenol, vitamín A a E. V zime, keď sa pleť trápi ešte viac, siahnite po olejoch ako napríklad arganový, olivový alebo kokosový. Pomáhajú k regenerácii a vyživujú hĺbkovo.

Píling

V tomto bode buďte opatrné. Pílingom si môžete aj pomôcť, ale tiež uškodiť. Nikdy nepoužívajte píling častejšie ako dvakrát za mesiac. Zvoľte píling obsahujúci ovocné enzýmy a látky vhodné pre váš typ pleti. Zbaviť sa šupín a odumretej kože, to áno. Ale podráždiť a ešte viac vysušiť pleť určite nechceme.

Vhodný výber kozmetiky

Ak sa rozhodujete, ako si pomôcť, určite v rámci výberu kozmetiky uprednostnite prírodné krémy. Aj pokiaľ ide o dekoratívnu kozmetiku. Na trhu už nájdete líčidlá založené na prírodnej báze. Taký minerálny mejkap je vhodný pre citlivú pleť.

→Dámsku dekoratívnu kozmetiku pre suchú pleť môžete nájsť aj v tomto e-shope←

→Prírodnú kozmetiku pre ženy si môžete pozrieť v tomto e-shope←

Tipy pre líčenie suchej pleti

Podkladová báza pre suchú pleť

Pri líčení vám pomôže funkčný produkt, akým je podkladová báza. Siahnite po takej, ktorá obsahuje látky priaznivo vplývajúce na pokožku, ktorá má tendenciu šupinatieť. Je to zväčša priesvitná emulzia, často založená na silikónovej báze a jej cieľom je vyrovnať pokožku, zjednotiť a vytvoriť klzký ochranný film na pokožke. Naneste ju všade ako krém, okrem očí. Chvíľu nechajte pôsobiť a aplikujte mejkap.

Mejkap pre suchú pleť

Ak zvolíte mejkap, ktorý zvláčni pleť, uvidíte, aký efekt docielite. Upriamte sa na minerálny mejkap obsahujúci minerály, alebo mejkapy na olejnatej báze.

→Make-up pre suchú pleť môžete nájsť aj v tomto e-shope←

Spôsob aplikácie mejkapu

Ak budete mejkap, korektor alebo aj rúž nanášať na tvár, vyskúšajte vklepkávaciu techniku, vyhnete sa tak vzniku šupín pri nanášaní mejkapu.

Krémová lícenka

Ideálna je práve pre suchú pleť, pretože na rozdiel od kompaktných alebo práškových má hydratačné účinky.

→Lícenky pre suchú pleť si môžete pozrieť v tomto e-shope←

Rozjasňovač

Perleťový rozjasňovač v malom množstve aplikujte do oblasti čela, na chrbát nosa a na najvyšší bod líc. Docielite tak jemne lesknúcim dojmom zdravý hydratovaný nádych.

→Rozjasňovače pre suchú pleť si môžete pozrieť v tomto e-shope←

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk