Štyri prírodné spôsoby, ako zafarbiť vlasy na hnedo

farbenie

Čím ďalej tým viac ľudí vyhľadáva prírodné alternatívy chemických výrobkov pre starostlivosť o vlasy a telo. Vlasy sú ozdoba ženy, hovorí sa. Unavené, zničené alebo rozštiepené končeky ukazujú na zlý životný štýl. Fajčenie, znečistené prostredie, príliš dlhý pobyt na slnku, časté farbenie alebo zlé stravovacie návyky, to všetko sú faktory, ktoré prispievajú k oslabeniu vlasov.

Každý, kto si chemicky farbí vlasy, si skôr alebo neskôr všimne toho, že farby majú na vlasy nepriaznivý vplyv. A je to pravda. Farby totiž obsahujú niekoľko chemických zložiek, ktoré vaše vlasy ničia. Stávajú sa vysušené a ľahko sa lámu. Ak ste niekedy snívali o tom, že budete mať čokoládovo hnedú hrivu bez toho, aby došlo k oslabeniu vlasov, máme pre vás dobrú správu. Vyskúšajte niektorú z týchto prírodných alternatív, ktoré sú šetrné k vlasom. Ktoré prípravky to sú?

  • káva
  • kakao
  • šalvia
  • čierny čaj

Káva sa nemusí len piť

Káva je skvelým zdrojom prírodného farbiva, ktoré počas chvíle vaše vlasy sfarbí do hneda. Na prípravu farbiacej zmesi budete potrebovať veľmi silnú kávu. Pripravte ju z naozaj štedrej dávky zrniek. Akonáhle káva vychladne, nalejte ju na čisté a suché vlasy. Nechajte zmes na hlave pôsobiť tridsať minút. Nezabudnite si vlasy prekryť igelitovým vreckom, aby ste si nezašpinili oblečenie. Potom umyte. Pre docielenie výraznejšieho odtieňa opakujte raz týždenne.

Kakao pre žiarivejšiu farbu

Pokiaľ chcete docieliť sýteho hnedého odtieňa, vyskúšajte práškové kakao. Ale pozor, kupujte len to bez cukru. Po umytí šampónom votrite kakaový prach do vlasov od končekov po korienky. Jemne vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť dve minúty. Vlasy riadne umyte. Opakujte raz týždenne.

Šalvia a čierny čaj

O šalvii sa všeobecne vie, že zaberá na šediny. Ide o recept našich prababičiek, ktoré vďaka odvarom zo šalvie odďaľovali proces šedivenia a maskovali ním šedú hrivu. Šalvia je totiž silnou bylinou, ktorá dokáže stmaviť odtieň vlasov veľmi rýchlo a prirodzene.

Na prípravu farby budete potrebovať 200 ml vody v hlbokej panvici. Do vody pridajte osem usušených lístkov šalvie. Priveďte do varu a potom dajte vychladnúť. Tekutinu sceďte a naneste rovnomerne na vlasy. Jemne vmasírujte tak, aby sa ingrediencie dostali na pokožku hlavy. Nechajte pôsobiť asi hodinu. Potom si hlavu umyte tak, ako ste navyknuté. Pre krásne hnedé odtiene opakujte raz týždenne.

Podobný účinok má aj čierny čaj. Uvarte ho tak ako obvykle. Po vychladnutí naneste na vlasy a nechajte pôsobiť dvadsať minút. Potom si vlasy umyte ako zvyčajne. Opakujte raz týždenne pre zdravé a žiariace vlasy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk