Štýlové bývanie: Aké trendy vládnu v kúpeľni?

5884885_01_4c_de.jpg
Hornbach

Ako má vyzerať moderná kúpeľňa? Nechajte sa inšpirovať.

Trendy v oblasti kúpeľní neprinášajú každý rok prevratné zmeny. Existuje rozmanité množstvo štýlov, ktoré podliehajú estetickému cíteniu majiteľa, pričom platí, že štýl kuchyne by mal byť v súlade s celkovou atmosférou príbytku. Dôležitá je miera vkusu a dispozícia, ktorú ponúka nielen priestor, ale aj peňaženka.

Jednoduchosť, prírodné materiály a veľkorysosť  

Moderná kúpeľňa by mala byť dostatočne presvetlená a vzdušná. Ak na vašej kúpeľni architekti dispozične šetrili, priestor môžete opticky zväčšiť veľkým formátom obkladov. Modernými sú kameň či betón, ktoré môžete doplniť dlažbami s dokonalou imitáciou oceľových či skorodovaných dosiek v bronzovej alebo platinovej farbe. Kúpeľňa tak získa industriálny nádych, ktorý môžete doplniť výraznými dizajnovými prvkami. Ak túžite po útulnej kúpeľni, siahnite po rôznych imitáciách dreva, ktoré miestnosť pocitovo príjemne zateplia.

Posledných pár rokov sa z materiálov obľube teší najmä drevodekor, imitácie kameňa, betónu a cementu. Prím hrajú stále neutrálne farby – zemité tóny a prírodné odtiene vo farbách hnedej, šedej, bielej a čiernej sú nielen trendy, ale zároveň nadčasové.

Vaňa či sprcha?

Na výber medzi vaňou a sprchou by ste mali myslieť už pri samotnom plánovaní, keďže rozhodujúcou je rozloha kúpeľne. V prípade veľkorysého priestoru je najlepším riešením umiestniť do kúpeľne oba varianty. Sprcha či vaňa sú výsledkom individuálnej voľby a osobných priorít.

V prípade malej kúpeľne je najlepším riešením sprchový kút. Ušetrí nielen mnoho miesta, ale najmä samotný čas. Pohodlná vaňa si vyžaduje viac priestoru, súčasný trh však ponúka viacero riešení aj pre tých, ktorí si bez nej kúpeľňu nevedia predstaviť. V ponuke je množstvo asymetrických vaní, ktoré sa prispôsobia každej kúpeľni.

Keď vaňa, tak v priestore

Vana.jpg
Hornbach

Najnovším trendom je umiestnenie vane do priestoru kúpeľne. Je dokonalým riešením pre milovníkov relaxu a dizajnu, pohybuje sa však v kategórii nadštandardu, keďže si vyžaduje väčší priestor ako klasická vstavaná vaňa. Voľne stojace vane sa líšia svojím tvarom, súčasnej kúpeľni dominujú predovšetkým mäkké a oblé línie. Oblý tvar vzbudzuje pocit bezpečia a podporuje uvoľnenie.

Voľne stojace vane môžu byť smaltované či akrylátové. Kvalitný akrylát je ľahší na manipuláciu, vaňa je pocitovo teplejšia a pomalšie vychladne, predstavuje preto komfortné zázemie pre dlhý relaxačný kúpeľ. Pri voľne stojacích vaniach môžete voliť z troch možností inštalácie batérie – integrovanú na okraj vane, stojacu vedľa vane a inštalovanú do steny, o ktorú sa vaňa opiera.

V jednoduchosti je krása

Dôraz na relax a pôžitok sa pretavujú aj do praktických riešení sprchových kútov. Milovníkov luxusného relaxu v kúpeľni oslovia hydromasážne boxy alebo parné hydromasážne boxy.

Čoraz väčšej obľube sa tešia takzvané walk-in sprchovacie kúty. Jedná sa o priestor bez dverí, prípadne s minimalistickými a jednoduchými sprchovacími zástenami. Vyžadujú si však viac miesta a dostatočne veľkú, ideálne plochú sprchovaciu vaničku. Trendy je použitie podlahových alebo stenových odtokových žľabov. Takéto minimalistické riešenie vnáša jednoduchosť aj do údržby – nedochádza k usádzaniu nečistôt v ťažko vyčistiteľných zákutiach a minimalistické sklá bez rámov vyzerajú veľmi elegantne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk