Štvorročná „dizajnérka" tvorí neobyčajné šaty z papiera

Štvorročná „dizajnérka" tvorí neobyčajné šaty z papiera
@2sisters_angie

Na tvorbu originálnych módnych kúskov niekedy stačí len papier, lepiaca páska a dobrý nápad. Svoje o tom vie aj štvorročná Američanka Mayhem, ktorá v útlom veku (s maminou pomocou) navrhuje originálne papierové róby.

Keď sa štvorročná dcéra blogérky Angie z USA dostala do fázy, v ktorej si neustále skúšala mamine svetre a šaty, Angie zareagovala kreatívnym spôsobom. Matka unavená hľadaním svojho oblečenia v škatuli na hračky dcére navrhla, aby si spolu vyrobili papierové šaty. Z jednoduchého nápadu sa za uplynulých deväť mesiacov stal zábavný koníček, ktorý robí radosť nielen tvorivej dvojici, ale aj stovkám fanúšikom ich originálnej módnej webstránky.

Štvorročná „dizajnérka" tvorí neobyčajné šaty z papiera
@2sisters_angie

Na výrobu šiat matke s dcérou, ktorá dostala z dôvodu zachovania anonymity prezývku Mayhem, stačí farebný, krepový či darčekový papier, lepiaca páska a nožnice. Niektoré šaty si Mayhem navrhuje sama, s ďalšími jej pomáha aj Angie. „Čo sa týka nápadov, máme to rozdelené asi na polovicu. Mayhem však tvorí oveľa viac, než by ľudia verili. To je na tomto projekte to najlepšie – sledujem, ako sa každý deň učí nové zručnosti. Už vie sama odhadnúť, koľko papiera potrebuje na tvorbu topu a sukne, tiež to vie všetko usporiadať a zlepiť bez pomoci. Pravdaže, tie komplexnejšie návrhy si vyžadujú aj môj zásah, ale Mayhem je neustále vedľa mňa a sleduje, čo robím, alebo trhá a lepí niečo vlastné,“ prezradila Angie.

Mladá módna dizajnérka pritom hľadá inšpiráciu kdekoľvek, kam sa pohne – či už je to návšteva morského akvária, čítanie Disneyoviek, sledovanie rozprávok alebo odovzdávanie hudobných či filmových cien. Okrem extravagantných modelov tak matka s dcérou vytvorili aj kópie šiat z červeného koberca.

Štvorročná „dizajnérka" tvorí neobyčajné šaty z papiera
@2sisters_angie

Angie pritom tvrdí, že ona sama sa v móde príliš nevyzná a nikdy nemala talent ani ambície v oblasti dizajnu. „Neviem o móde takmer nič a neviem zošiť ani jednu rovnú čiaru. Kamarátka mi navrhla, aby sme tvorili šaty z kúskov starej látky, ale musela som sa zasmiať – šijaciemu stroju sa vyhýbam oblúkom, berieme do rúk len papier a lepiacu pásku,“ uviedla matka talentovanej módnej návrhárky.

Štvorročná „dizajnérka" tvorí neobyčajné šaty z papiera
@2sisters_angie

Na otázku, či u štvorročného dievčatka ide o chvíľkovú zábavu alebo dlhodobý koníček, Angie odpovedala: „Po tom, ako sme vytvorili prvé šaty, ma Mayhem na druhý deň prosila o ďalšie. A na ďalší deň opäť. Asi nikto nie je prekvapený viac ako ja, že ich chce stále vytvárať aj po deviatich mesiacoch. Netuším, ako dlho ich bude chcieť tvoriť, ale kým sa tomu bude chcieť venovať, budeme v tom pokračovať.“

Zdá sa, že fanúšikovia kreatívneho dua sa môžu tešiť na prílev nových fotografií originálnych outfitov.

www.mommyshorts.com, http://instagram.com/2sisters_angie#

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk