Ste génius? Tu je 7 vedecky dokázaných znakov, že ste inteligentnejší, ako sa nazdávate

Zvyky mudrych.jpg

O múdrych ľuďoch existuje veľa protichodných názorov. Patríte medzi nich?

Mnohé novodobé výskumy ukazujú, že inteligentní ľudia sa vyznačujú pomerne nečakanými zvykmi a zvláštnosťami. Tu je niekoľko príkladov. Našli ste sa v nasledujúcom zozname?

Zabúdate na drobnosti

Dokonalá pamäť bola vždy znamením šikovnosti, ale najnovšie výskumy ukazujú, že je to zabúdanie, ktoré naozaj poukazuje na vysokú úroveň intelektu. Náš mozog zabúda na drobnosti z dvoch dôvodov: po prvé, pomáha prispôsobiť sa novým podmienkam a po druhé, zbavením sa malých vecí sumarizuje informácie a zobrazuje celkový obraz. Nebojte sa o seba, keď ste znova zabudli niečo nepodstatné: možno, že váš mozog práve vytvoril priestor pre nové nápady.

Dôverujete ľuďom

Panuje názor, že múdri ľudia neveria nikomu. Vedci však dokázali, že inteligentní jedinci sú v skutočnosti dôverčivejší. Je to pravdepodobne kvôli tomu, že život vidia lepšie. Výskumníci tiež hovoria, že tí, ktorí veria iným, majú pevné nervy a oveľa menej zdravotných problémov. Takže dôvera nie je len príjemná, ale aj prospešná pre vaše zdravie.

Spíte málo

Inteligentní ľudia majú tendenciu zostať dlho hore, čo vo väčšine prípadov vedie k tomu, že spia len málo, pretože sa museli zobudiť skoro ráno, aby šli do práce alebo do školy. Takže ak viete, že ste nočná sova a nemôžete to zmeniť, relaxujte – ste pravdepodobne len inteligentný.

Nemáte radi červené mäso

Nedávne prieskumy verejnej mienky ukázali zvláštny fakt: ľudia s vysokým stupňom IQ preferujú hydinové mäso, ryby a zeleninu nad červeným mäsom. Ale nerobte unáhlené závery a svoj steak hneď nevyhadzujte: potravinové preferencie sú ovplyvňované rôznymi podmienkami, ako je rodina, zdravie, viera a dokonca aj miesto bydliska.

Máte sklony k lenivosti

Jeden experiment ukázal, že ľudia s vysokým stupňom inteligencie sú pravdepodobne zaplavení v myšlienkach a menej aktívni, zatiaľ čo priemerní jednotlivci sa častejšie nudia a pokúšajú sa napĺňať svoj harmonogram. Napriek tomu by ste mali vedieť lepšie ospravedlniť svoju lenivosť, ako tým, že ste veľmi inteligentní. 🙂

Obhrýzate si nechty

Obhrýzanie nechtov sa vo veľkej miere považuje len za zlozvyk, no nedávne štúdie ukazujú, že to môže naznačovať perfekcionizmus. Podľa psychológov takéto telesné návyky ako ulupovanie kože, ťahanie vlasov alebo obhrýzanie nechtov pomáhajú bojovať s nudou a zmierňujú nespokojnosť. A snaha o dokonalosť je sama o sebe znamením inteligencie. Takže sa nehanbite za váš zlý zvyk.

Máte doma mačku

Niektoré štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí uprednostňujú mačky, sú pokojnejší, citlivejší a majú vyššie IQ, zatiaľ čo milovníci psov sú aktívnejší, priateľskejší a ochotnejší dodržiavať všeobecné pravidlá. Každá voľba má svoje výhody, ale jedna vec zostáva nezmenená: chlpatý kamarát prináša do vášho domova veľa lásky a to je oveľa dôležitejšie ako akýkoľvek test.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk