6 fáz mužskej lásky. Poznáte ich?

láska, dvaja, zamilovaní, pár
Couple touching with heads before kissing. He is looking at her and she closed her eyes www.thinkstockphotos.com

Pocity lásky môžu byť rovnaké pre obe pohlavia, ale fázy lásky prežívame odlišne a sú pre nás jedinečným zážitkom. Akými fázami lásky teda prechádzajú muži?

Obdobie zamilovanosti je pre všetkých ľudí šťastným zážitkom. Láska sa však neustále formuje a mení. U mužov láska prechádza siedmimi štádiami.

1. fáza – Hodnotenie

Ide o fyzický vzhľad a okamžitú príťažlivosť. Muži sú v tomto viac povrchní ako ženy, pretože kladú veľký dôraz na príťažlivosť na prvý pohľad. Zatiaľ čo u ženy zaváži okrem sympatií hlavne prvý rozhovor s mužom, mužov naopak priťahujú k žene len fyzické aspekty a nič iné.

Každý muž má svoje vlastné preferencie, čo sa mu páči na žene, nech už je to jej tvár, nohy, či úsmev. Takže žena nemusí byť dokonalá v celej svojej podstate ale len v tom, na čom mužovi najviac záleží.

2.fáza- Zamilovanosti

Keď muža očarí nejaká žena, trávi s ňou maximum času a postupne sa dostáva do fázy zamilovanosti. V tejto fáze si nevšíma ostatné atraktívne ženy, ale svoju pozornosť upriamuje len na svoju aktuálnu partnerku.

3.fáza – Vytriezvenie

Po stave poblúznenia nastáva obdobie, kedy sa už muž reálnejšie pozerá na vzťah a svoju partnerku. Pokiaľ mu vzťah už nevyhovuje, dokáže ženu opustiť bez akejkoľvek bolesti alebo žiaľu a opäť si užíva bohémsky život.

Pokiaľ ho ale vzťah aj naďalej napĺňa a cíti to rovnako aj zo strany svojej partnerky, upevňuje si vzťah a investuje do neho dostatok energie.

4. fáza- Presvedčenie

V tejto fáze sa muž utvrdzuje, či jeho vzťah má zmysel. Na jednej strane svoju partnerku miluje a na druhej má pochybnosti, či ho ešte nemôže stretnúť niečo lepšie. Striedajú sa v ňom stavy pochybnosti a presvedčenia. Dôležitú úlohu tu zohráva jeho partnerka, ktorá mu musí dávať pocit výnimočnosti a lásky a on nadobúda pocit presvedčenia, že vzťah s ňou je správna voľba.

5.fáza- Opätovné potvrdenie

Partnerka ho miluje, má plnohodnotný vzťah, no muž má opäť pochybnosti o vzťahu. Začína uvažovať, či chce ešte zotrvať vo vzťahu alebo nie. Zvažuje výhody a nevýhody svojej partnerky. Je to sebecký krok a najťažšia fáza, v ktorej často krát muž zlyháva alebo svoju partnerku opúšťa.

6. fáza – Pripravený milovať

Ak muž prekoná všetky predošlé fázy, vstúpi do tohto konečného štádia lásky, kde je pripravený na skutočnú lásku. Je skutočne presvedčený o tom, že svoju partnerku miluje a rozchody sú v tejto fáze len zriedkavé.

Pokiaľ ste teda chodili so skvelým chlapom a zrazu sa začal správať ako „blbec“, teraz už viete, čo sa stalo. Zrejme prechádzal niektorou z kritických fáz vzťahu.

Ak svojho partnera milujete a nechcete, aby váš vzťah skončil, nedajte mu dôvod na to, aby začal o vašom vzťahu pochybovať, ale presvedčte ho o opaku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk