Spravte si krásny Deň matiek: Tipy DOVE na každý deň pre zdravé a sebavedomé mamičky

ženy, krása

Spojenie medzi dcérami a ich mamičkami sa najvýraznejšie prejavuje v zdedených fyzických rysoch a kráse, ktoré ako najbližšie príbuzné zdieľajú. Dove chce prostredníctvom kampane #smekrasne inšpirovať všetky dcéry, aby za svoju jedinečnosť mamičkám pri príležitosti Dňa matiek poďakovali a odkázali im, že sú krásne. Prostredníctvom stránky www.smekrasne.sk sa dcéry aj ich mamičky môžu pridať k ďalším slovenským ženám, ktoré o svojej kráse už vedia. Ďalej majú možnosť súťažiť o spoločné fotenie s profesionálnou fotografkou alebo si ozdobiť svoj profilový obrázok na Facebooku zlatou holubicou Dove na dôkaz uvedomenia si svojej krásy a zapojenia sa do kampane.

Podľa prieskumu značky Dove si 70 % Sloveniek myslí, že si ostatné ženy neveria, čo potvrdzuje aj fakt, že iba 2 % respondentiek sa dokážu opísať ako krásne. Na druhej strane, viac ako 80 % z nich uviedlo, že žena môže byť krásna v každom veku. Pretože sa mamičky a dcéry v živote vzájomne inšpirujú a ovplyvňujú, pripravil pre ne Dove v spolupráci s psychologičkou Tatianou Lesayovou pri príležitosti Dňa matiek tipy na získanie väčšieho sebavedomia. „Dokážeme vidieť krásu kvetín alebo ostatných žien, no pritom s vnímaním a pozitívnym hodnotením vlastnej krásy často bojujeme. Ženy by na seba nemali vyvíjať taký tlak, ale naopak byť k sebe predovšetkým láskavé. Každá z nás, či už je matka alebo dcéra, si musí predovšetkým vážiť samu seba. Mamičky by tento prístup mali vštepovať dcéram, no zároveň naň nezabúdať ani pri sebe samých,“ zhrnula PhDr. Tatiana Lesayová, psychologička a trénerka  zameriavajúca sa na oblasť ženského sebavedomia.

Čo ocení mamička?

  1. Hovorte mamičke, že je krásna

Buďte mamičke vďačná za všetko, čo ste vďaka nej získali. Hovorte jej, že je krásna a čo sa Vám na nej páči. Pochvaly sa k Vám budú vracať ako bumerang.

  1. Vnímajte mamičku ako svoj ženský vzor

Buďte mamičke vďačná za to dobré, čo ste vďaka nej získali a čo vás naučila. Vnímajte jej krásu tela aj duše a oceňte ju ako svoj vzor.

  1. Milujte ju

Milujte svoju mamičku, ako to len ide! Pohlaďte ju, objímte sa na pozdrav a pobozkajte na rozlúčku. Aj bez slov tak mamička bude vedieť, aká silná je Vaša láska.

  1. Prijmite mamičku takú, aká je

Mamičku nehodnoťte a prijímajte ju takú, aká je. Prečo by mala byť podľa Vašich predstáv? Má vlastný pohľad na svet a na tom nie je nič zlé. Je to jedinečná dáma, ktorá Vás miluje. Nezabudnite jej opakovať, za čo ju obdivujete.

Za čo bude vďačná dcéra?

  1. Hovorte dcére, že je krásna

Je dôležité, aby Vaše dcéra namiesto kritických viet typu: „Pribrala si, tú sukňu už radšej nenos,“ počula, že je krásna! Dodávajte jej sebadôveru už od detstva a pomôžte jej vnímať jej jedinečnosť, ženskosť a krásu.

  1. Úprimne ju pochváľte

Pochváľte svoju dcéru za to, v čom je šikovná. Dávajte jej úprimné pochvaly, pretože tým ju inšpirujete k rozvoju.

  1. Milujte ju

Prejavujte svojej dcére lásku i fyzicky. Objímajte ju, pohlaďte ju, pobozkajte ju na líce! Nehanbite sa dať najavo Vaše materské city, aj keď to pre Vás môže byť nezvyčajné. Dcéra tak spozná, ako veľmi ju milujete.

  1. Dôverujte jej

Dajte dcére dôveru, ktorú si zaslúži. Poznáte predsa jej kvality, v ktoré pevne veríte. Zvýšite tak aj jej sebavedomie.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk