SOS tipy: Ako zregenerovať vlasy a pleť po lete?

Beauty, žena, kráska, vlasy, pleť, pokožka,
shutterstock.com

Chvíle odpočinku a regenerácie našej duše má už väčšina za sebou. Teraz pre zmenu potrebuje zrelaxovať naša pokožka a vlasy. Ako na to?

Slnko, chlórovaná a slaná voda dala zabrať najmä vlasom a pleti. Kadere sú bez života a vaša pokožka sa potrebuje vyrovnať s následkami slnečného žiarenia. Pomôžte vašej kráse nasledujúcimi tipmi.

Tvár

Chcete aj po dovolenke vyzerať , ako keby ste sa práve vrátili z mora? Doprajte vašej pleti intenzívne hydratačné produkty s účinnými látkami (napríklad aloe vera), ktoré v pokožke zadržujú vodu. A ak do svojho denného krému pridáte vždy kvapku samoopaľovacieho prípravku, váš bronz dlho nevybledne.

Fakty o opaľovaní: Vedeli ste toto?

SOS tip: Maska zo štyroch lyžíc tvarohu, 3 lyžíc smotany a dvoch vaječných žĺtkov schladí a zmierni podráždenie. Získanú zmes naneste rovnomerne na tvár a dekolt a nechajte ju pôsobiť 20 až 30 minút. Potom ju dôkladne opláchnite.

Vlasy

Ak obľubujete melír či svetlé odtiene vašich kaderí, po lete môžete túto procedúru pokojne vynechať. Slnko to totiž zvládlo samé. A navyše už tak suchým a namáhaným vlasom by ste dali poriadne zabrať. Doprajte im radšej aspoň trikrát v týždni intenzívnu výživnú kúru.

10 zaručených tipov pre krásne vlasy!

SOS tip: Zdravé vlasy a trendový účes v jednom. Ten dosiahnete tak, že neopláchnete z vlasov kondicionér. Pramene iba prečešte a potom na temene hlavy zatočte do drdolu. Mokrý look je nielen trendy, ale navyše dlhým pôsobením kondicionéru vaše vlasy dokonalo zregenerujete.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk