Slovenský Mozart? Iba 14-ročný klavírista zvíťazil v medzinárodnej súťaži a nadchol samotného Plácida Dominga

Iba 14-ročný klavírista zvíťazil v medzinárodnej súťaži a nadchol samotného Plácida Dominga
FOTO: YouTube

Porota ho nazvala géniom, ktorý sa rodí iba raz za 100 rokov. A zaslúžene. Iba 14-ročný Ryan Martin Bradshaw svojim famóznym klavírnym koncertom  P. I. Čajkovského uchvátil všetkých.

Suverénnym víťazom v medzinárodnej talentovej šou Virtuosos V4, v ktorej sa predstavili hudobné talenty z Maďarska, Slovenska, Česka či Poľska, sa stal len 14-ročný slovenský klavirista Ryan Martin Bradshaw. Porota zložená zo zvučných mien ho nazvala géniom, ktorý sa rodí iba raz za 100 rokov a slovenským Mozartom.

Iba 14-ročný klavírista zvíťazil v medzinárodnej súťaži a nadchol samotného Plácida Dominga
FOTO: YouTube

Bradshaw vo finále zahral veľmi ťažký klavírny koncert P.I. Čajkovského a svojim fenomenálnym vystúpením ohúril všetkých, dokonca i samotného Placída Dominga.

Si najlepší zo všetkých, ktorých sme doposiaľ videli,“ vyjadrila sa k jeho majstrovstvu porotkyňa Gabriela Boháčová, hudobná producentka z Česka. Pochvalné slová Bradshaw zožal aj od svetoznámeho ruského dirigenta Vladimira Spivakova, ktorý ho sprevádzal počas koncertu v Moskve. Podľa neho ešte nikdy nevidel podobný talent.

Ryan Martin Bradshaw žije na Slovensku a svoje na naše pomery netradičné meno dostal vďaka svojmu otcovi, ktorý je Austrálčan. Hre na klavíry sa venuje od svojich šiestich rokov a už ako osemročný začal hrávať s orchestrom.

Napriek svojmu veľkému talentu je Ryan viac známy v zahraničí ako u nás, kde často zbiera ocenenia. A to je škoda. Slovensko by malo byť na takéto obrovské mladé talenty hrdé.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk