Slovenské knihy Piqipi si zamilujú nielen vaše deti!

Knihy Piqipi
Foto: archív Piqipi

Dnes sme vyspovedali mladého muža stojaceho za interaktívnymi knihami Piqipi určenými pre tých najmenších. Tieto výnimočné hračky rozvíjajú kreativitu, predstavivosť a jemnú motoriku detí. Pokiaľ ste knihy Piqipi ešte nedržali v rukách, odporúčame to rýchlo zmeniť! Momentálne je na svete už päť edícií: dievčatko, chlapček, opička, zajačik a šteniatko. Viac nám už prezradí zakladateľ Piqipi Dominik Rusňák (23).

Aký je hlavný vzdelávací zmysel kníh Piqipi? 

Knižky majú pomáhať rozvinúť jemnú motoriku a fantáziu dieťaťa v kľúčovom predškolskom veku.  Ich súčasťou sú rôzne hry a aktivity, v ktorých je zapracovaných množstvo gombíkov, praciek, šnúrok, zipsov či cvokov. Pri hre s nimi si deti cibria svoje zručnosti, motoriku, inteligenciu. Rovnako i pri párovaní farieb, skladaní čísel a slov z abecedy. Výskumy celosvetovo dokazujú jednoznačný a nezameniteľný vplyv jemnej motoriky práve v období predškoláka. Jemná motorika sa neskôr vyvíja do hrubej, ktorá nás už ovplyvňuje po celý život a zasahuje celé spektrum aktivít, či už dieťa napríklad športuje alebo hrá na hudobný nástroj. Naše produkty tvoril tím odborníkov z oblasti pedagogiky a detskej psychológie spolu s množstvom mamičiek a nadšencov pre tvorbu detských hračiek. Dnes sa bežne stretávame s rodičmi, ktorých dieťa v prvej triede nevie držať pero. Reakcia učiteľov, bohužiaľ, často býva nepríjemná. V Piqipi veríme, že žiadnych sedem rokov života nie je v živote človeka tak dôležitých, ako práve tých prvých sedem.

Knihy Piqipi
Foto: archív Piqipi

Prečo majú podľa vás rodičia zvýšený záujem o hračky typu Quiet Book?

Ľudia sa vracajú k poctivo vyrábaným textilným hračkám. Na trhu je množstvo odpadu, ktorý dávame deťom. Nekvalitné a lacné plastové hračky alebo napodobeniny, ktoré nájdeme v regáloch. Koľko domácností je dnes preplnených hračkami a s koľkými sa deti skutočne a dlhodobo hrajú, a zvlášť, ktoré sú pre nich prínosné? Quiet Book ako taký už dlho existoval a dajú sa nájsť rôzne jeho verzie. V komunikácii so zákazníkmi často cítime, že ľudia nemajú presné informácie, ako sa vyrába, prípadne, aké sú základné kvalitatívne alebo bezpečnostné kritéria pri výrobe detských hračiek. Preto sme koncept prepracovali do posledného detailu a snažili sa na trh priniesť precíznu prácu.

Knihy Piqipi
Foto: archív Piqipi

Aké sú najbližšie plány spoločnosti Piqipi?

Aktuálne s knižkami Piqipi veľa cestujeme, po svetovom veľtrhu hračiek v Norimbergu sa najbližší víkend ukážeme na podujatí v Trnave, neskôr v Bratislave.  Čakajú nás i veľtrhy hračiek v Londýne a Las Vegas. Súčasne pracujeme na nových dizajnoch a edíciách našich kníh. Premýšľame nad ďalšími kvalitnými hračkami, ktoré by sme chceli v priebehu roka priniesť na trh. Cieľom stále ostáva robiť kvalitné hračky s myšlienkou a robiť to všetko s radosťou a láskou k deťom, pretože to je na konci dňa najdôležitejšie – aby naša práca dávala nám aj druhým zmysel.

Foto: archív Piqipi
Foto: archív Piqipi

Video, ktoré vám predstaví knihu zajačik si môžete pozrieť tu.

VYHRAJTE 2 knihy Piqipi! Stačí, ak nám do komentára na našej FB stránke napíšete, komu by ste knižku darovali. 😉

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk