Aké plavky chcú vidieť na ženách slovenskí muži? Spýtali sme sa ich

Plavky, leto, krásky, dievčatá

Niektoré zistenia nasledujúceho prieskumu vás možno prekvapia.

Aký typ plaviek sa našim mužom páči? Tohtoročný trend plaviek sa dozvieme z online prieskumu, v ktorom sme spoznali vkus 2500 českých, slovenských a maďarských respondentov. Podľa prieskumu medzinárodnej značky plaviek a spodnej bielizne LASCANA sa názory mužov a žien zhodujú v oblasti farieb a vzorov. Pričom slovenskí muži najviac obľubujú sexi plážové oblečenie a to ešte viac ako ženy či muži iných krajín.

Ako majú vyzerať ženské plavky

Mali by byť, jednoznačne, čo najviac farebné. Viac ako 70 % mužov a žien sa vyjadrilo, že sa im páčia práve farebné plavky. Muži majú radi klasické jednofarebné, kým u žien sú jednofarebné a neónové odtiene v rovnakom pomere 10%/10% na druhom mieste. Je zaujímavé, že živé farby sa dostali na 3. miesto, čo je dobrou správou pre tých, ktorí obľubujú zmrzlinové a púdrové farby.

Hlavne aby boli sexi

90% slovenských mužov nezaujíma vzor plaviek, je im úplne jedno, či si vyberieme plavky s geometrickým vzorom, kvietkami, leopardím vzorom alebo bodkované. Dôležité je, aby boli predovšetkým sexi. 10% hlasovalo za geometrické vzory, avšak táto otázka je dôležitá najmä pre ženy, ktoré uprednostňujú kvetinové a leopardie vzory pred geometrickými vzormi. Zaujímavé je, že 76% žien má podobný názor, ako muži. Hlavné je, aby sme boli v plavkách sexi.

Slovenskí muži nechcú klam

V prieskume vyšlo, že slovenské ženy rady „podvádzajú”, pretože až 60% chcelo také plavky, v ktorých vyzerajú krajšie. Slovenskí muži naopak preferujú prirodzenosť. V regióne sa v najväčšom pomere (80%) vyjadrili tak, že najradšej by videli ženy také, aké sú.

Woman in bikini holding ball, portrait

Nevadí, ak sú funkčné

V tomto smere je zhoda medzi názormi mužov a žien. 60% žien by zvolilo funkčné, alebo skôr funkčné ako sexi kúsky a aj 50% mužov je na ich strane, oproti ostatným, ktorí hlasujú za sexi kúsky. České ženy sú zástancami funkčných kúskov ešte oveľa viac než my. Túto možnosť si vybrali až v dvojnásobnom pomere.

Majú zakrývať nedostatky alebo majú byť malé

Podľa názoru 82% slovenských žien majú plavky zakrývať nedostatky tela, pričom 50% mužov si myslí, že plavky majú zakrývať čo najmenej. Aj zvyšok podporuje menšie kúsky, doba rozmerných plaviek ešte neprišla.

Plážové oblečenie je „in“

Slovenskí muži (aspoň 80%) uprednostňujú nosenie sexi plážového oblečenia. Iba 26% žien je proti noseniu plážového oblečenia. Predsa len je zaujímavým faktom, že u mužov je plážové oblečenie viac „in“ ako u žien.

Sexi, farebné dvojdielne plavky sú víťazom

V poslednej časti prieskumu si opýtaní museli vybrať spomedzi 12 plaviek. Predmetom prieskumu boli jednodielne a dvojdielne plavky, farebné, pastelové, sexi a konzervatívne plavky, ale podľa názoru oboch pohlaví sa hlavným víťazom stali vzorové, dvojdielne s push-up efektom, s viazaním okolo krku. Z prieskumu realizovaného v roku 2016 vyplýva ponaučenie, že napriek snahám návrhárov ešte neprišla éra jednodielnych pastelových plaviek, aspoň nie podľa účastníkov prieskumu LASCANA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk