Sladké zvádzanie zo snov utkané: Ako si vybrať správnu veľkosť?

Podprsenka, žena, kráska

Spodná bielizeň – odev, ktorý aj napriek tomu, že po väčšinu dňa pred zvedavými zrakmi zostáva utajený, dokáže s nami spraviť divy. A nielen s nami…

Viete, z čoho sú utkané sny o krásnej spodnej bielizni? Veru, napriek tomu, že ide o sortiment, ktorý po väčšinu dňa ostáva pred zvedavými zrakmi utajený, ide o takmer umelecké diela z čipky, šifónu, tylu, saténu či hodvábu, ktoré doslova každú ženu dokážu v okamihu premeniť na hriešne nežnú vílu, zvodnú nymfu alebo sexi dračicu. Záleží iba na tom, pre aký model sa v konkrétnom okamihu rozhodne.

Ktorá farba je tá IN?

Hoci vyznávači klasickej módy tvrdia, že spodná bielizeň je najkrajšia biela, nemožno im celkom dať za pravdu, pretože rozkošná ponuka spodnej bielizne v rozličných farbách je viac než zaujímavá. Prečo sa teda obmedzovať na bielu, keď si pokojne možno vybrať nebovo-modrú, ružovú, malinovú, dráždivú červenú, telové odtiene so zlatistými efektmi, ale aj bielizeň s kvetinkovým alebo bodkovaným vzorom? Alebo vaše srdce dráždi čierna farba? Aj tá je okúzľujúca – či už sólo, alebo s výraznými farebnými aplikáciami, výšivkami, či stužkami.

Podprsenka, prsia, žena. ,kráska
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-pulling-up-bra-straps/86495686/popup?sq=underwear/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank

Ako si vybrať pre seba tú „NAJ“?

Keďže sa vraví, že spodnej bielizne nikdy nie je dosť, mali by sme mať v zásobe nielen klasické a hrejivé druhy, ktoré nám výborne poslúžia na bežné nosenie počas chladných dní, ale aj špeciálnu spodnú bielizeň, ktorú budeme nosiť pod jednotlivé oblečenie. Osobitný prípad sú podprsenky, ktoré si treba dôkladne vyskúšať, aby skvele sedeli. To isté platí i o nohavičkách. Pod priliehavé šaty, ktoré prezradia každý tukový vankúšik, sú vhodné špeciálne elastické sťahovacie nohavičky, ktoré prípadné neposlušné bruško šikovne zamaskujú. Ak nič maskovať netreba, môžeme si obliecť stringy z hladkého materiálu.

Zvláštny prípad predstavujú priliehavé biele nohavice alebo sukne, ktoré bývajú často aj mierne transparentné. Pod ne sa najlepšie hodia klasické hladké nohavičky alebo stringy telovej farby, ktoré sú akoby neviditeľné.

Ako nám bielizeň dlhšie vydrží?

Ak chceme mať z krásnej spodnej bielizne radosť čo najdlhšie, mali sme sa naučiť ju správne udržiavať. Hodváb je veľmi príjemný na nosenie. Možno ho prať pri najnižšej teplote v automatickej práčke, alebo jemne vymačkať v rukách. Je potrebné použiť prací prostriedok na jemnú bielizeň. Pre istotu si však pred prvým praním všimnite aj symbol údržby, ktorý by na spodnej bielizni určite mal byť.

Bavlna je mäkučká, príjemná na nosenie a dobre saje pot. Výborne sa hodí na pranie v automatických práčkach, ale pri prvom praní sa môže „zbehnúť“.

Spodná bielizeň, podprsenky
http://www.thinkstockphotos.com/image/stock-photo-woman-s-bra-and-underwear-drawer/664684792/popup?sq=underwear/f=CPIHVX/p=3/s=DynamicRank

Polyamid má vysokú elasticitu, netrhá sa a býva odolný aj voči moľom. Odporúčaná teplota prania je 30°C. Rýchlo sa suší a zvyčajne ho netreba žehliť.

Elastan býva extrémne elastický, odolný a ľahko sa udržiava. Po praní sa však neodporúča aviváž.

Mikromodal je príjemný na nosenie, mäkký, ľahký a „nechá pokožku voľne dýchať“. Bielizeň z tohto materiálu pokojne možno prať v automatickej práčke, a to pri najnižších teplotách v jemnom pracom prostriedku.

Čipka a bielizeň z nej je zvyčajne veľmi jemná, a preto je najlepšie prať ju v rukách a v jemnom pracom prostriedku.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk