Skvelá správa: Vojvodkyňa Kate už porodila!

Vojvodkyňa z Cambridgeu je už v pôrodnici
Britský princ William a jeho manželka Kate SITA/AP

Manželka následníka trónu sa stala dvojnásobnou matkou.

Britský princ William a jeho manželka Catherine majú dcéru. Bábätko prišlo na svet dnes v londýnskej St. Mary’s Hospital o 8:34 miestneho času a po narodení vážilo približne 3700 gramov. Pri pôrode bol aj manžel 33-ročnej vojvodkyni z Cambridgeu. Matka aj dcéra sú v poriadku. Radostné správy potvrdili zástupcovia Kensingtonského paláca prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter. Catherine priviezli do spomínanej nemocnice dnes o 6:00, pričom po jej boku bol aj 32-ročný vojvoda z Cambridgeu.

O očakávaní druhého potomka informovali zástupcovia Kensingtonského paláca 8. septembra. Catherine rovnako ako počas prvého tehotenstva trpela nadmerným dávením (hyperemesis gravidarum).

Dvojica sa zoznámila v roku 2001 na univerzite v Škótsku. Pár tvoria s krátkou prestávkou od roku 2003. Zásnuby sa konali v októbri 2010, princ svojej nastávajúcej daroval 18-karátový zafírový prsteň, ktorý patril jeho matke. Svadba roka, ako ju označili médiá, sa konala 29. apríla 2011. Ženích navliekol neveste na prst obrúčku z waleského zlata, ktoré svojmu vnukovi darovala kráľovná Alžbeta II.. Dvojicu sobášila vtedajšia hlava anglikánskej cirkvi Rowan Williams. Ich prvorodený syn George Alexander Louis prišiel na svet 22. júla 2013.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk