Skrytý agresor alebo nádejná láska? Odhaľte ho!

Láska, pár, dvaja, sex, vášeň
shutterstock.com

V dnešnej dobe sociálnych sietí sa pomaly stáva jedinou možnosťou zoznámenia internet. Dá sa tak nájsť osudová láska?

Už je dávno preč doba, keď sme sa stretávali na uliciach a priateľov či lásky hľadali osobným kontaktom. Vystriedala ju iná éra sociálnych sietí, ktorá nám síce naskytla nové možnosti nadväzovať kontakty. No čím viac ich získavame na sociálnych sieťach, tým viac strácame tých skutočných a cítime sa osamotení. Slovo priateľ tak nadobúda iný význam, ktorý predstavuje len úbohý tieň toho pôvodného. Podobne je to i s hľadaním partnera. Pod rúškom anonymity sa často skrývajú dokaličené duše, ktoré nám nemajú čo ponúknuť. Aké hrozby na nás číhajú, ak si hľadáme partnera cez internet? Kedy ide o nádejnú lásku alebo nebezpečného maniaka?

Ak príliš nalieha a kladie podmienky

Už zo samotnej diskusie sa dá čo to vytušiť. Ak už v samotných začiatkoch na vás začne tlačiť a klásť podmienky typu: „Ak máš o mňa záujem, tak urobíš…“. Vtedy hoďte radšej spiatočku! Žiadny cit sa nedá predsa vynútiť a nie je ničím podmienený. Vo vzťahu bude chcieť s vami stále manipulovať a ani sa nenazdáte, v zložitých citoch k nemu stratíte svoje vlastné JA. Často takéto správanie býva prejavom muža s násilníckymi sklonmi, ktorý neznesie odpor a hľadá cestu, ako vás ovládnuť.

Má záujem len o sexuálne témy

Každá jeho diskusia smeruje len k jednému a navrhuje vám rôzne sexuálne praktiky? To, že takýto chlapík nie je na vážnu známosť, asi prehliadne väčšina žien. No aj v prípade, ak hľadáte milenca na jednu noc, buďte opatrná. Čo ak obľubuje sexuálne úchylky alebo praktiky, ktoré sú vám odporné? Napokon o skrytom nebezpečenstve svedčia viaceré príbehy s tragickým koncom. Nechcite v nich hrať hlavnú úlohu.

Zahraničné lásky

Je to lákavé a vonia to obrovským dobrodružstvom. No pozor! Vážna známosť z inej krajiny tiež nemusí byť vašim naplnením šťastného manželstva. Tu vstupujú do hry zvyklosti, kultúra, písané či nepísané zákony danej krajiny, odkiaľ pochádza vaša láska. A tie dokážu vzťahy niekedy poriadne skomplikovať a z láskavej lásky urobiť neláskavú.

Rýchly sobáš

Prežívate nádherné vzplanutie, je to úžasné. Vie, po čom vaše srdce piští. Dostal vás krásnymi rečami, smskami, no s písmom to proste vie. A hups do zväzku manželského (aj keď väčšina takýchto chlapíkov sa svadbe vyhýba) ono to bude predsa stále rovnaké. Nie je? Manželstvo vás zobudilo zo sna? Ono niekedy je lepšie byť slobodná, ale stále snívajúca, ako žiť s nočnou morou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk