Šikovný pomocník na vianočné pečenie - kuchynský robot

1.jpg
Foto: Klarstein

Budete prekvapení, čo všetko dokážu kuchynské roboty

Pomaly sa nám zvianočnieva a ako to už každý rok býva, aj tento krát sa celá rodina teší na legendárne vianočné rozprávky, zemiakový šalát a obľúbené koláče od maminky. Ulahodiť chuti každého člena rodiny si zväčša vyžaduje upiecť minimálne 5 druhov koláčikov, čo môže byť popri práci, zháňaní darčekov či upratovaní niekedy riadna fuška. Zišla by sa vám pomoc? V našom článku sa dozviete, prečo je kuchynský robot ideálnym pomocníkom na vianočné pečenie.

Čo všetko zvládne kuchynský robot?

Uľahčite si prácu a nechajte technológie pracovať vo svoj prospech a čas. Kuchynský robot sa môže stať vašou pravou rukou pri pečení. So šikovným pomocníkom vám pôjde šľahanie bielkov či miesenie cesta ako po masle. K základným funkciám kuchynských robotov patrí mixovanie, miešanie a šľahanie. Niektoré modely kuchynských robotov plnia funkciu aj food processora – to znamená, že vďaka špeciálnym nadstavcom dokážu pomlieť mäso, nastrúhať zeleninu alebo odšťaviť ovocie.

Čo je súčasťou základnej výbavy kuchynských robotov?

K základnej výbave kuchynských robotov patria nadstavce na šľahanie a miesenie: šľahacia (tzv. balónová) metla, miešacia metla na hustejšie cestá, hnetací hák na miesenie chleba a iných hutných ciest. Na vykonávanie doplnkových funkcií ako:  krájanie a strúhanie zeleniny, mletie mäsa, maku, kávy alebo korenia sú potrebné špeciálne doplnkové nadstavce. Pomocou kuchynského robota si dokážete pripraviť aj chutné smoothie.

2.jpg
Foto: Klarstein

Ktoré otázky si treba zodpovedať pred kúpou kuchynského robota?

Skôr, ako budete zvažovať, ktorý kuchynský robot je pre vás ten pravý, položte si pár praktických otázok.  Aké recepty máte radi? Ak napríklad preferujete krémové koláče, cheesecaky alebo torty, funkcia, ktorú musí mať váš kuchynský robot je miešanie.

Ak plánujete pripravovať viac pečiva, najviac využívanou funkciou robota bude miesenie cesta.

Podľa toho, ktorú funkciu robota budete najviac využívať, si vyberte nadstavce. Dôležité je zvážiť aj koľko priestoru máte k dispozícii na kuchynskej linke. Pokiaľ máte väčšiu pracovnú plochu, môžete si dovoliť aj väčšie modely kuchynských robotov. Ak musíte priestorom šetriť, potom bude pre vás ideálny menší kuchynský robot. Samozrejme, model vyberajte aj vzhľadom na cenu. Tí, ktorí milujú dizajnové vecičky, sa určite potešia aj pestrému prevedeniu kuchynských robotov Klarstein.

Výhody a nevýhody kuchynských robotov

Každý z nás iste rád využije možnosť uľahčiť si prácu a ušetriť čas. Obzvlášť, keď sme dostali úlohu hlavného vianočného cukrára. Prečítajte si výhody kuchynských robotov.

Výhody

  • ušetríte čas
  • nenamáhate si ruky
  • máte možnosť zakúpiť si rôzne nadstavce pre ešte rozmanitejšie funkcie
  • jednoduché používanie aj údržba
  • dokonale vyšľahané cesto na hladko

Aby sme boli objektívni, treba poukázať aj na nepríjemnosti, s ktorými sa môžete pri používaní kuchynských robotov stretnúť.

3.jpg
Foto: Klarstein

Nevýhody

  • pre kuchynského robota je nutné vyčleniť si priestor na kuchynskej linke
  • kuchynské roboty bez krytu môžu okolo striekať cesto
  • niektoré modely môžu byť hlučné
  • nie ku všetkým kuchynským robotom sa dajú zakúpiť všetky špeciálne nadstavce

Informačný servis

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk