Milostný život vo vzťahu - čo znamená pre ženy?

Dvaja, láska, pár
Milostný život vo vzťahu- čo znamená pre ženy? GettyImages

Sex je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Ako ho však vnímajú ženy vo vzťahu a čo všetko pre nás znamená?

Citové puto, dôvera a priateľstvo sú úplne nevyhnutné pre akýkoľvek zmysluplný a trvalý vzťah. No tento vzťah ešte viac umocňuje fyzický a emocionálny prvok- sex, ktorý každý človek vníma úplne inak.

Každý má svoje vlastné skúsenosti a hodnotu sexu, ako aj postavenie sexu vo vzťahu. No aj napriek tomu, že sa pohľad na sex u ľudí výrazne líši, existuje niekoľko spoločných aspektov, ktoré všetky ženy vnímajú rovnako.

Sex počas menštruácie? Prečo nie!

Čo môže sex znamenať pre ženu vo vzťahu?

Sex znamená pre ženu vo vzťahu lásku, príťažlivosť a vášeň, hlbokú dôveru a spojenie, či zábavu a potešenie.

1. Sexom dokazuje muž žene, že ju miluje

Každodenný stres a povinnosti, deti a práca, to všetko nás vyčerpáva. No potom príde chvíľa vyhradená len pre vás dvoch. Bozky, dotyky a neha, len umocňujú samotný akt. Žena musí mať pri sexe pocit výnimočnosti a záujmu od partnera. Mal by sa starať o jej potreby a s láskou sa oddávať spoločnej hre. Byť s ňou celým telom a dušou a milovať ju.

2. Sexom partner žene ukazuje že ho priťahuje

Ak máte pravidelný sex vo vzťahu, žena sa cíti byť príťažlivou a žiadanou. Ako náhle sa muž nedožaduje pravidelného sexu, partnerka začína pochybovať o svojej atraktivite a cíti sa sexuálne odmietaná.

3. Sex je vášeň

Sex je vášeň, robí ženu krásnou a zároveň sa cíti byť milovanou.

4. Sex je dôveryhodné spojenie medzi dvoma ľuďmi

Rozdiel medzi jednorazovým sexom a sexom vo vzťahu, je to, že zdieľate hlboké spojenie s vaším partnerom, niečo, čo nenájdete len tak niekde v bare. Vzájomne si dávate a prijímate, a dokážete sa pochopiť aj bez slov.

5. Sex je zábava a potešenie

Samozrejme, že sex pre ženy znamená aj zábavu a potešenie v partnerskom vzťahu. Mýtus že ženy majú rady sex menej ako muži je nezmysel. Každá z nás ho miluje a potrebuje. Dokážeme si ho vychutnávať aj experimentovať. Vo všetko však závisí od správnej komunikácie s partnerom a vzájomnej dôvery. Základom je aby sa žena počas sexu cítila príjemne a potom si ho vyžaduje pravidelne.

Takže sex žena spája s emocionálnymi hodnotami a to predovšetkým s láskou. Zároveň pre nás symbolizuje spojenie dvoch ľudí a potešenie, čo sú najzákladnejšie hodnoty, ktoré žena potrebuje.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk