Sex, prečo je dôležitý vo vzťahu?

Sex
shutterstock

Niektorí ľudia hovoria, že sex sa preceňuje a iní tvrdia opak. Ale v skutočnosti, nám sex pomáha viac ako len v spálni. Zistite, prečo je sex dôležitý vo vzťahu, a ako nám môže zlepšiť život Prečo ľudia venujú toľko pozornosti sexu a ako dokáže zmeniť náš život k lepšiemu?

Sex praktizujeme z rôznych dôvodov: Pre potešenie, pre relaxáciu, zábavu, neviazanosť či lásku. Vedeli ste, že sex s milovanou osobou je jedným z najlepších spôsobov, ako mať dobrý nočný spánok?

A kvalitný sex dokáže obnoviť vaše energetické hladiny v dňoch, kedy máte pocit, že sú nízke. Milovanie sa zároveň považuje za najlepší prírodný liek proti depresii.

Muži majú sex, pretože ich revitalizuje po fyzickej stránke a ženy naopak po citovej. Vedeli ste, že všetci veľmi inteligentní a kreatívni ľudia mali výrazne aktívny sexuálny život?

Prečítajte si aj: Ako prebudiť vo vzťahu sexuálny náboj?

Prečítajte si o súkromnom živote Freuda, Einsteina, či iných významných osobností, o ktorých sme sa učili v škole. Milovanie sa bolo pre nich nevyhnutnou súčasťou života. Tak to je aj v prípade väčšiny umelcov a dokonca aj mnohých politických vodcov.

Prečo nám sex dáva pocit šťastia?

Jednou z odpovedí môže byť spôsob, ako sa ľudské telo do sexu zapája. Kvalitný sex zaplavuje náš mozog a všetky nervy v ňom chemickými látkami, ktoré otupujú bolesť, znižujú pocit stresu a vytvárajú pocity šťastia. Zároveň pozitívne pôsobí na našu kreativitu.

Ak vás čaká pohovor do novej práce alebo iné významné stretnutie, užite si s partnerom noc plnú vášnivého sexu. Budete pôsobiť vyrovnane a sebaisto!

Testovanie významu sexu

Raz večer, keď sa budete cítiť veľmi unavená, skúste zabudnúť na výhovorku s bolesťou hlavy a odhodlajte sa na tento experiment. Začnite zvádzať svojho partnera tak, aby ste sa obaja navnadili a užite si spolu milovanie. Ráno sa budete cítiť oveľa viac oddýchnutá a svieža.

Zažívať vášnivý sex s niekým, koho milujete, je skvelý pocit, pretože nás robí nielen šťastnejšími, ale nám pomáha vysporiadať sa so stresom a ťažkosťami každodenného života.

Vždy, keď si potrebujete oddýchnuť a získať nový príval šťastnej energie, vychutnávajte si si s partnerom spoločné intímne chvíle.

Prečítajte si aj: Čo muži vyžadujú v posteli?

Sex a emócie

Sex s niekým, koho milujete, je plný lásky a dôvery, zatiaľ čo sex na jednu noc môže mať opačný efekt a vy sa môžete cítiť previnilo alebo neistá. Vtedy vám sex môže navodiť viac stresu a únavy ako energie.

Takže sex nám má robiť radosť a pôsobí uvoľňujúco. A prečo je sex dôležitý vo vzťahu? No, pretože je ako zázračná pilulka, ktorá upevňuje lásku a citovú väzbu medzi partnermi a dáva nám taký pocit šťastia, ktorý sa nedá kúpiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk