7 obľúbených mužských slov, ktoré vás vedia vytočiť!

žena, hádka, hnev
Beautiful young couple is having a quarrel. Girl is holding a cardboard tablet with word "Sorry" while her boyfriend is screaming on her, on gray background Thinkstock

Pochopiť silnejšie pohlavie nebýva pre nás ženy vždy jednoduché. Pomôžeme vám prostredníctvom nášho rýchleho kurzu a budete prekvapené.

Ak chcete prežiť s partnerom dlhé šťastné roky, mali by ste pochopiť spôsob mužskej komunikácie. Zíde sa vám to nielen v súkromnej sfére, ale i v pracovnej. Silnejšie pohlavie vám nebude pripadať ako z inej planéty.

Muži sa vyjadrujú vecne, priamo a jednoducho. S obľubou používajú týchto sedem výrazov:

1. Logický

Slovo, ktoré použije na váš opis po niekoľkých pivách, keď vysvetľuje svojim kamarátom, aká vlastne ste, či skôr nie ste. Alebo často skloňovaný výraz v súvislosti s vysvetlením jeho činnosti (zväčša nelogickej): „Akože to nevieš, je to predsa logické!“ alebo „Uvažuj logicky, tak to predsa má byť!

2. Užitočný

To je veľmi obľúbené slovo, pretože muži zastávajú názor, že ženy majú k „užitočnému uvažovaniu“ na míle ďaleko. Nechápu, prečo si vlastne kupujeme haldy topánok a kabeliek len preto, aby sme urobili dojem na iné ženy. Muži sú samozrejme úplne rozumní. Je predsa úplne rozumné kúpiť si najmä v čase ich krízy stredného veku motorku Harley Davidson za nehoráznu sumu peňazí. A to len preto, aby si majiteľ mohol vychutnať domnelý obdiv spolužiačok jeho dcéry alebo krásy vnútorného krvácania, keď pri predvádzacej jazde narazí do stromu či iného predmetu.

3. Praktický

Väčšina mužov neznáša kvety, ozdobné a dekoratívne predmety v byte. Považuje ich za zbytočné a nepraktické. Ak aj vaša drahá polovička vás pravidelne omračuje vetou typu: “ Buď už konečne praktická a nekupuj tieto nepraktické krámy„, tak viete, o čom je reč. A potom prakticky umiestni nepraktickú tyč do stredu izby, na ktorú sa prakticky môžu vešať praktické aj nepraktické predmety. Ach, aké praktické…

4. Taktický

Ďalšia perla z mužského slovníka. A nám ženám zostáva len v tichosti trpieť… Muži jednoducho milujú taktiku. Dáva im to pocit dôležitého taktického stratéga, ktorý si vždy vie poradiť. Svoje strategické schopnosti dokáže príslušník silnejšieho pohlavia rozvinúť hlavne v súvislosti s vedením domácnosti. Najmä počas upratovania sa vie obdivuhodne takticky vytratiť alebo vám rozplánovať dokonalú stratégiu vašej pracovnej činnosti.

5. Rozumný

Jeho názor.

6. Nerozumný

Váš názor.

7. Analytický

Čisto mužská záležitosť. Jedine muž vám dokáže „zanalyzovať“ vašu nelogickú, neužitočnú, nepraktickú, nerozumne prehnanú emocionalitu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk