Ružový svet: Kde nájdete prvú Barbie reštauráciu?

Barbie
SITA/AP

Kráľovstvo ružovej – aj tak by sa dala nazvať tematická Barbie reštaurácia, ktorú otvorili v Taipei. Cukríkové boxy, plastové bábiky, čajníkové lustre a čašníčky v princeznovských rovnošatách – aj tak to vyzerá v reštaurácii, kde sa dá najesť do štíhlosti.

V taiwanskom meste Taipei je prvá Barbie reštaurácia. Na svoje si tu prídu najmä milovníci cukríkovo ružovej farby a detského sveta bábik. Licenciu od amerického výrobcu hračiek Mattel získala taiwanská sieť reštaurácií Sinlaku, ktorá vlastní aj kaviarne v štýle obľúbenej mačičky Hello Kitty.

Zariadenie reštaurácie, ktoré vyšlo majiteľa na 1,7 milióna dolárov, je typicky princeznovské. Stoličky v reštaurácii majú „oblečené“ sukne, ďalšie majú „obuté“ podpätky. Lustre vyzerajú ako luxusné kanvice či šálky s podšálkami, steny zdobia fotografie a logá Barbie a servírky, ktoré vyzerajú ako živé bábiky, nosia ružové princeznovské rovnošaty. V interiéri sa nachádza aj veľká krabica, do ktorej sa hostia môžu postaviť a na chvíľu sa vcítiť do kože Barbie na regáloch v hračkárstvach.

„Vybrali sme si Taiwan, lebo tematické reštaurácie sa tu tešia veľkej obľube,“ uviedol manažér Iggy Yip. Ďalším dôvodom bola aj skutočnosť, že Taiwan bol prvým miestom, kde sa bábika Barbie pôvodne vyrábala.

Keďže osí pás a postava bábiky sa približujú takmer k podvýžive, jedálny lístok Barbie reštaurácie obsahuje len zdravé jedlá navrhnuté profesionálnymi výživovými poradcami. Na prvej strane menu sa dokonca nachádza aj tabuľka s výpočtom kalórií každého ponúkaného jedla.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=evo6v-a-x6Y

K zvláštnym reštauráciám na ostrove, akými je WC-jedáleň, v ktorej zákazníci pri jedle sedia na záchodových misiach, kartónová reštaurácia, v ktorej je všetok nábytok vyrobený z papiera či kaviareň v tvare lietadla typu A380, teraz pribudol i podnik ťažiaci z neutíchajúcej slávy plastovej bábiky s neprirodzenými proporciami. Majiteľ kaviarne sa už teraz chystá pokračovať v budovaní siete Barbie reštaurácií. Ďalšia by mala čoskoro pribudnúť v Šanghaji, ďalšie miesta zatiaľ nezverejnil.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk