ROZHOVOR: Lenka Šoltésová o tom, čo všetko stálo za vznikom Justwoman by Diva's

JUSTWOMAN
Archív LŠ

Chcete letnú sezónu otvoriť naozaj originálne? Ochutnajte z menu už druhého ročníka Justwoman by Diva’s!

Len tak si bežíte na páse vo fitku, potíte sa, zhlboka dýchate a popri sústredení na optimálnu súhru svalov po očku sledujete motivačné videjko na obrazovke, keď zrazu v duchu, aby ste nevyrušili „spolutrpiacich“, zvoláte „heuréka!“. Znenazdajky vás prepadne neodolateľná inšpirácia, skvelá myšlienka, ako spojiť príjemné s užitočným. Tak akosi prišla mladá a sympatická Lenka Šoltésová k nápadu zorganizovať podujatie Justwoman by Diva’s, deň patriaci výlučne ženám.

Podarilo sa nám aspoň približne vystihnúť situáciu, v ktorej uzrel svetlo sveta projekt Justwoman by Diva’s?

Vlastne áno. Pri behu na páse nerada počúvam hudbu, omnoho viac ma baví pozerať rôzne videá na youtube. No a tak ma raz zaujala snímka, na ktorej si skupinka žien spolu zacvičila jogu, a potom so smiechom pózovala pri surfoch. Z aktérok na obrazovke vyžarovala skvelá energia a tá zrejme zasiahla aj mňa. Čo tak zorganizovať deň plný parádnej zábavy, nenáročného cvičenia a dokonalého relaxu? Čo tak založiť tradíciu Justwoman? Od myšlienky k realite už nebolo ďaleko.

Lenka Šoltésová
Archív Lenka Šoltésová

Zahŕňa tvoj vzťah k športu aj niečo iné ako obligátny beh na páse?

Prvé náznaky mojej budúcej športovej „kariéry“ sa prejavili už keď som mala dva roky a s obľubou som sa hrávala s otcovým horolezeckým výstrojom 🙂 Práve otec ma priviedol k lyžovaniu, skialpinizmu či zdolávaniu freeridy a skokanských mostíkov. Ako zanietený maratónec mi napokon dodnes pomáha pri našich bežeckých podujatiach. Školské časy sa mi spájajú s účinkovaním vo folklórnom súbore a s tréningami pod basketbalovými košmi. Nové športové podnety mi sprostredkoval môj budúci manžel, niekdajší profesionálny futbalista. Momentálne som zanietenou fanúšičkou jogy a paddleboardu.

Spolu s ostatnými organizátorkami ste upriamili svoju pozornosť na ženy. V čom je práca s nimi špecifická?

Ženy vedia urobiť z domu domov, vyčarovať atmosféru, kreatívne prekvapiť, a zaoberať sa pritom každým detailom. Preto pre ne musíme vytvoriť prostredie, evokujúce silné emócie, príležitosť na to, aby sa im z úst vydralo to veľavravné slovíčko „wow!“. Pri outdoorovych podujatiach je to často mimoriadne náročné, myslím si však, že sa nám darí.

Čo sa teda za značkou Justwoman by Diva’s skrýva?

V podstate ide o pestrú paletu aktivít, ktoré dokážu potešiť každú ženskú dušu, zvlášť keď sa ich zážitok znásobuje kolektívnym zdieľaním. Ráno nás do správnej hladiny naladí cvičenie jogy, potom sa rozbehneme na päťkilometrovú trať a športovú časť dňa zavŕšime zábavou na vode. Mimochodom, paddleboard, ktorý sa stal veľkým hitom ostatných letných sezón, je vynikajúci na spevnenie celého tela, zlepšuje koordinačné schopnosti a má pozitívne účinky na pľúca aj srdce. Dámy sa však môžu tešiť i na skvelé sprievodné činnosti. Naši partneri pre ne pripravujú líčenie, rôzne merania, stretnutia s food blogerkami, tropic tetovania, snímky pri fotostene, thai box workshop, funkčnú zónu, jazdy na skútroch, ochutnávky či jogu na paddleboardoch – to všetko v znamení aktívneho oddychu a zdravého životného štýlu. Program na pódiu ešte neprezradím, ale prísť sa určite oplatí. ?

JUSTWOMAN
Archív LŠ

Do šestnásteho júna ostáva ešte trochu času. Na čo by sa mali budúce účastníčky v rámci svojej prípravy na Justwoman by Diva’s zamerať?

Úprimne? Na nič. Na Justwoman by Diva’s nepotrebujete trénovať ani sa nijako špeciálne pripravovať. Jednoducho príďte, lebo chcete urobiť niečo pre seba, lebo chcete zrelaxovať a hlavne pretože chcete zažiť nezabudnuteľnú dámsku jazdu. O tom je Justwoman by Diva’s.

Nádejné účastníčky dňa určeného ženám, však môžu využiť špeciálne free tréningy. Čo zahŕňajú?

Free tréningy vznikli v spolupráci s Hot Yoga Centrom a Reebok Run Crew. Som rada, že v oboch prípadoch naši partneri pochopili zámer uľahčiť dievčatám a ženám cestu k joge a behu pod vedením skúsených inštruktorov. Tréningy sa uskutočňujú raz do mesiaca a stretne sa na nich naozaj mnoho úžasných žien vrátane našich ambasádoriek. Podmienkou je, aby sa dámy prihlásili pomocou formulára na našom webe www.justwoman.sk. Tieto tréningy boli doposiaľ k dispozícii úplne všetkým, no v súčasnosti sa môžu registrovať len účastníčky so zakúpeným lístkom.

Môžete prezradiť nejaké známe mená, nositeľky ktorých sa na podložkách, tratiach a na surfoch objavia?

Našimi ambasádorkami sú už druhý rok Veronika Cifrová Ostrihoňová a Tina Zlatoš Turnerová, skvelé baby, milujúce pohyb. K novým tváram patrí instagramová fitžena Tatiana Žideková, ktorú sme sa rozhodli osloviť pre jej prirodzenosť, spontánnosť a hlavne vášeň k všetkým športovým aktivitám. Myslím si, že táto trojica našich reprezentantiek výborne dokresľuje celú myšlienku podujatia.

Akými slovami by ste podporili tie ženy a dievčatá, ktoré projekt oslovil, no pri rozhodnutí o svojej účasti zatiaľ váhajú?

Ženy a dievčatá si z ponuky Justwoman by Diva’s vyberajú len to, na čo majú chuť a náladu. Nemusia absolvovať ani len všetky športové časti. Ak sa im nechce potiť pri behu, môžu skúsiť jogu či paddleboard, no stačí aj to, ak ostanú pri rozhovoroch nad dobrou kávou. Skrátka, príďte si len tak oddýchnuť a zažiť skvelý deň.

Lenka Šoltésová
Archív Lenka Šoltésová

Pre záujemcov o skutočne originálne zážitky však máte v agentúre pripravené aj iné lahôdky. Prezradíš nám o nich nejaké detaily?

Veľmi rada! Už teraz sa všetci nesmierne tešíme na RUN IN BUBBLES, rodinný beh na 4 km so štyrmi farebnými zónami, plnými peny. Tento rok odštartujeme 26. mája 2018 v Košiciach a 2. júna 2018 v Bratislave. Druhý projekt s názvom JUST NEON YOGA sa uskutoční 15. apríla 2018 v Bratislave a zameriava sa na cvičenie jogy vo veľmi netradičnom prostredí pod UV svetlami. V rámci podujatia si na svoje prídu tak skúsení jogíni, ako aj úplní začiatočníci.

Čím ťa práca na projektoch, ktorým sa venuješ, napĺňa?

Tým, ako sa moje a naše myšlienky menia na realitu. Nemusím sa nikoho pýtať, či sa mu môj nápad páči, jednoducho ak všetko logicky sedí a ja s tým vnútorne súhlasím, ideme na vec. Takto vnímam cestu, ako ukazovať, kto sme, ako premýšľame a čoho sme schopní. Najmä ak sa stane to, čo s Justwoman, s projektom, ktorému v našej agentúre nikto neveril a vopred bol odsúdený na totálne fiasko (zrejme pretože 90 % nášho tímu vtedy tvorili chlapi 🙂 ).

Na čo sa tešíš najviac?

Ešte stále vo mne doznievajú pocity hrdosti, vďaky a šťastia z minuloročnej premiéry.

Ak sa však presuniem do aktuálnej prítomnosti,  na všetky tri projekty sa teším rovnako. Prinášame na trh niečo úplné nové a ja vždy netrpezlivo čakám na reakcie ľudí. Teraz trošku odbočím z pracovného sveta – tento rok ma čaká azda najdôležitejší event, ktorý sa snažím pripravovať popri tej hŕbe práce, a tým je moja svadba. Až pri nej sa ukáže, aká som organizátorka. 🙂

Ďakujeme za rozhovor a prajeme krásny Justwoman by Diva’s!

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk