Rozchody a rozvody celebrít v roku 2013

Miranda Kerr a  Orlando Bloom
Miranda Kerr a Orlando Bloom SITA/AP

V roku 2013 ukončili dlhoročné partnerstvá Courteney Cox a David Arquette, Miranda Kerr a Orlando Bloom či Clint Eastwood s manželkou Dinou.

V roku 2013 ukončili dlhoročné partnerstvá Courteney Cox a David Arquette, Miranda Kerr a Orlando Bloom či Clint Eastwood s manželkou Dinou. Pokusy obnoviť rozpadnuté vzťahy sa nevydarili Kristen Stewart a Robertovi Pattinsonovi ani Rihanne a Chrisovi Brownovi.

Aké správy zaplavili svet v januári:

Americká speváčka Britney Spears sa rozišla so snúbencom Jasonom Trawickom. Dvojica sa dala dohromady v roku 2009, zasnúbili sa v decembri 2011.

Spevák americkej rockovej formácie Aerosmith Steven Tyler sa rozišiel so snúbenicou Erin Brady. Dvojica, ktorá sa dala dohromady ešte v roku 2006, však údajne naďalej plánuje udržiavať priateľský vzťah.

Americký spevák s portorickými koreňmi Marc Anthony sa po viac ako ročnom vzťahu rozišiel s modelkou Shannon de Limou.

Vzťah nevydržal ani americkej country-popovej speváčke Taylor Swift a členovi anglicko-írskej skupiny One Direction Harrymu Stylesovi.

Americká herečka Jennifer Lawrence sa rozišla s kolegom Nicholasom Houltom. Dvojica, ktorá sa zoznámila počas nakrúcania snímky X-Men: Prvá trieda (2011), sa však dala zase dohromady pri nakrúcaní pripravovaného pokračovania X-Menov s podtitulom Budúca minulosť.

Slovenská speváčka Daniela Jančichová-Nízlová z Twiins potvrdila rozvod s manželom Braňom Jančichom. Dvojica sa zosobášila 15. mája 2010 – v deň speváčkiných 24. narodenín.

Slovenská hudobníčka, spisovateľka a herečka Dorota Nvotová ohlásila rozpad manželstva s partnerom Johnom Rowettom.

O čom sa svet dozvedel vo februári:

Anglická modelka a herečka Kelly Brook, známa napríklad zo snímky Piraňa 3D (2010), oznámila rozchod s bývalým škótskym hráčom rugby Thomom Evansom.

Americký herec Josh Radnor, známy ako Ted Mosby zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu (2005), sa rozišiel s priateľkou Juliou Jones. Tú môžu diváci poznať ako Leah Clearwater z upírskej ságy Twilight. Tridsaťdeväťročný herec a o sedem rokov mladšia Jones spolu chodili od konca roka 2011.
Rebríček najúspešnejších turné v roku 2013
Taylor Swift SITA/AP

Manželstvo amerického herca Josha Brolina a jeho kolegyne Diane Lane sa rozpadlo po ôsmich rokoch. Pár sa rozišiel v dobrom, spoločným rozhodnutím a koncom novembra definitívne uzavrel rozvodové konanie.

Pre vzdialenosť sa rozpadol vzťah americkej herečky Michelle Williams a jej kolegu Jasona Segela, ktorý je tiež známy ako Marshall Eriksen zo seriálu Ako som spoznal vašu mamu (2005). Williams totiž žije v New Yorku, zatiaľ čo jej partner sa často pracovne zdržuje v Los Angeles.

Kanadská herečka Rachel McAdams ukončila vzťah s kolegom zo snímky Polnoc v Paríži (2011) Michaelom Sheenom.

Po 11 rokoch v manželskom zväzku začali rozvod plánovať český herec Pavel Liška a jeho manželka Kristýna Boková.

Rozchod oznámili česká Miss 2008 Eliška Bučková a hudobník Václav Noid Bárta, ktorí sa ešte v roku 2012 zasnúbili.

Český hudobný skladateľ Petr Hapka sa rozišiel so študentkou Kateřinou Klepišovou, ktorá bola od neho o 48 rokov mladšia.

O čom médiá informovali v marci:

Mamie Gummer, najstaršia dcéra slávnej americkej herečky Meryl Streep, sa po takmer dvoch rokoch manželstva rozišla s Benom Walkerom. Gummer sa s o rok starším hercom zosobášila v júli 2011.

Americký herec, scenárista a režisér Seth MacFarlane a hviezda seriálu Hra o tróny (2011) Emilia Clarke sa rozišli pre veľkú vzdialenosť, ktorou ich oddeľovala práca.

O čom sa písalo v apríli:

Americký herec Chris Pine, ktorého diváci tento rok videli vo filme Star Trek: Do temnoty, sa rozišiel s modelkou Dominique Piek.

Anglická herečka Jane Seymour, známa predovšetkým ako hlavná hrdinka seriálu Doktorka Quinnová (1993 – 1998), sa po dvadsiatich rokoch manželstva rozišla s Jamesom Keachom. Šesťdesiatdvaročná Seymour má s o tri roky starším manželom dvoch synov – dvojičky Johna a Kristophera. Pre herečku to bolo už štvrté manželstvo.

Americký spevák Adam Lambert potvrdil rozchod s Fínom Saulim Koskinenom, ktorý je v rodnej krajine známy ako víťaz reality šou Big Brother.

Aké správy priniesol bulvár v máji:
Nina Dobrev a Ian Somerhalder
Nina Dobrev a Ian Somerhalder SITA/AP

Americká herečka Mayim Bialik, známa predovšetkým ako Amy Farrah Fowler zo seriálu Teória veľkého tresku (2007), sa po desiatich rokoch manželstva rozviedla s Michaelom Stoneom. Bialik sa rozhodla rozviesť vlani v novembri, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely. Dvojica má spolu dvoch synov – sedemročného Milesa a štvorročného Freda.

Americký spevák Chris Brown potvrdil opätovný rozchod s barbadoskou speváčkou Rihannou. O tom, že dvojica znova tvorí pár, sa začalo hovoriť vlani v októbri po tom, ako ich viackrát spolu odfotografovali. Rihanna a Brown sa zapísali do povedomia verejnosti aj incidentom, pri ktorom spevák svoju partnerku fyzicky napadol.

Po štrnástich rokoch sa skončilo manželstvo americkej herečky Courteney Cox a jej kolegu Davida Arquetta. Dvojica podala žiadosť o rozvod vlani v júni, pričom ako dôvod uviedla neprekonateľné rozdiely. Pár naďalej dobre vychádza a o dcéru Coco sa stará spoločne.

Po troch rokoch svoj vzťah priateľsky ukončili Nina Dobrev a Ian Somerhalder, hviezdy seriálu Upírske denníky (2009).

Americký herec Kellan Lutz, známy predovšetkým ako Emmett Cullen z upírskej ságy Twilight, sa rozišiel s priateľkou, austrálskou herečkou Sharni Vinson. Dvojica sa stretla pri konkurze do filmu Let’s Dance 3D (2010) a začali ich spájať v septembri 2011.

Americká herečka Kristen Stewart a herec Robert Pattinson sa znova rozišli. Dvojica sa prvý raz rozišla po tom, ako sa na verejnosť dostal herečkin románik so ženatým režisérom Rupertom Sandersom. O niekoľko mesiacov neskôr jej však Pattinson odpustil.

Česká herečka Vilma Cibulková sa rozviedla s kolegom Miroslavom Etzlerom. Problémy v ich manželstve sa začali po romániku Etzlera s mladou herečkou Radkou Pavlovčinovou.

Aké informácie prenikli na verejnosť v júni:

Americká herečka Jane Lynch, známa napríklad zo seriálu Glee (2009), ohlásila rozvod s partnerkou, klinickou psychologičkou Larou Embry.

Manželstvo ukončila tiež herecká dvojica Peter Facinelli a Jennie Garth. Rozvod prebiehal bez problémov, dvojica sa dohodla na spoločnej výchove troch dcér bez požadovania alimentov.

Austrálsko-americký mediálny magnát Rupert Murdoch podal žiadosť o rozvod po štrnástich rokoch manželstva s Wendi Deng. Vzťah páru, medzi ktorým bol 38-ročný vekový rozdiel, bol údajne nenávratne rozvrátený. Murdoch má s Deng dve dcérky Grace a Chloe.

Čo sa svet dozvedel v júli:

Americká herečka Lisa Robin Kelly, známa predovšetkým zo sitkomu Tie roky sedemdesiate…(1998 – 2006), požiadala o rozvod s Robertom Gilliamom, no onedlho vo veku 43 rokov zomrela v spánku v zariadení na liečbu závislostí.
Kristen Stewart a Robert Pattinson
SITA/AP

Americký herec George Clooney sa rozišiel s herečkou, modelkou a bývalou profesionálnou wrestlerkou Stacy Keibler. Dvojica, ktorá spolu randila zhruba dva roky, mala údajne rozdielne predstavy o budúcnosti.

Po dvanástich rokoch manželstva sa rozviedli americká r’n’b speváčka Toni Braxton a jej manžel Keri Lewis. Vzťah dvojice, ktorá má spolu dvoch synov – Denima a Diezela, sa rozpadol už v roku 2009. Deti však plánujú vychovávať spoločne.

Čo sa do médií dostalo v auguste:

Americký herec Adam Arkin, ktorý sa dostal do povedomia divákov aj vďaka seriálu Nemocnica Chicago Hope (1994 – 2000), a jeho kolegyňa Phyllis Lyons sa po takmer 14 rokoch manželstva rozhodli ukončiť svoj vzťah. Herecká dvojica má spolu syna Emmeta.

Britská herečka Mischa Barton a jej kolega Sebastian Knapp prestali spolu chodiť. Podľa zdroja z okolia dvojice, o ktorej sa prvý raz začalo hovoriť v júni 2012, bol rozchod priateľský a Barton sa chce koncentrovať na nové projekty.

Americká herečka Rutina Wesley sa rozhodla ukončiť svoje osemročné manželstvo s Jacobom Fishelom. Predstaviteľka Tary Thornton zo seriálu True Blood: Pravá krv (2008) uviedla pred súdom ako dôvod neprekonateľné rozdiely. Wesley a Fishel spolu nemali deti.

Americká herečka Eva Longoria sa rozišla s podnikateľom a filantropom Ernestom Argüellom. Tridsaťosemročná Longoria stretla o štyri roky mladšieho Argüella vlani, keď produkovala reality šou Ready For Love, v ktorej účinkoval. Príčinou rozpadu ich vzťahu bola údajne zaneprázdnenosť.
Eva Longoria
Eva Longoria SITA/AP

O čom médiá informovali v septembri:

O súdnu rozluku manželstva požiadala partnerka amerického herca a režiséra Clinta Eastwooda. Dina Eastwood následne v októbri požiadala už o definitívny rozvod ich 17-ročného manželstva, z ktorého má dvojica dcéru Megan.

Po jedenástich rokoch manželstva sa rozišli americký herec Richard Gere a jeho partnerka Carey Lowell. Pár plánuje udržiavať naďalej priateľský vzťah kvôli synovi Homerovi, ktorý sa im narodil ešte pred sobášom v roku 2000.

Definitívne sa rozpadol vzťah americkej speváčky Miley Cyrus a austrálskeho herca Liama Hemswortha, ktorí sa vlani v máji zasnúbili. Rozchod prišiel po niekoľkých mesiacoch, počas ktorých sa klebetilo o nevere z oboch strán a partnerskej kríze, pričom ich bolo čoraz menej vídať spolu.

Po necelom mesiaci vzťahu sa rozišli britská speváčka Ellie Goulding a jej kolega Niall Horan, známy najmä ako člen chlapčenskej formácie One Direction.

Americký herec Chad Michael Murray a herečka Kenzie Dalton sa rozišli. Pár spolu začal randiť v roku 2006 po tom, ako sa spoznal pri nakrúcaní seriálu One Tree Hill (2003 – 2012).

Český spevák a herec Richard Krajčo po piatich rokoch manželstva s Martinou Poulíčkovou oznámil rozvod. Dvojica, ktorá má spolu syna a dcéru, spolu údajne nežila už od jari.

O kom sa písalo v októbri:

Britská speváčka Cheryl Cole sa po 14 mesiacoch chodenia rozišla s priateľom, tanečníkom Trem Hollowayom.

Ukončenie šesťročného vzťahu oznámili anglický herec Orlando Bloom a austrálska modelka Miranda Kerr. Tridsaťšesťročný herec a 30-ročná modelka začali spolu chodiť v roku 2007, vzali sa v júli 2010 a 6. januára 2011 sa im narodil syn Flynn Christopher Blanchard Copeland Bloom. Príčinou ich rozchodu bola vraj pracovná vyťaženosť.

Žiadosť o rozvod podala manželka amerického hip-hopového producenta Timbalanda.

Austrálsky herec Paul Hogan, známy ako Krokodíl Dundee z rovnomennej filmovej série (1986, 1988, 2001), sa rozišiel s manželkou Lindou. Dôvodom rozpadu ich vzťahu sú vraj neprekonateľné rozdiely. Dvojica má spolu syna Chancea, o ktorého chcú naďalej zdieľať starostlivosť.

Aké správy sa na verejnosť dostali v novembri:
Miley Cyrus a Liam Hemsworth
Miley Cyrus a Liam Hemsworth SITA/AP

Americký herec Doug Hutchison, ktorý na seba upozornil napríklad v snímke Zelená míľa (1999), a jeho o 34 rokov mladšia manželka Courtney Stodden sa rozišli. Počas svadby, ktorá sa konala v máji 2011 v Las Vegas, mala Stodden iba 16 rokov.

Do úspešného konca dotiahol rozvod americký herecký pár Demi Moore a Ashton Kutcher, ktorý sa rozišiel už pred dvoma rokmi. Päťdesiatjedenročná Moore nemá s o 16 rokov mladším kolegom žiadne deti.

Po šiestich rokoch sa rozpadlo manželstvo švédsko-kanadskej herečky, modelky a speváčky Malin Akerman s Robertom Zinconem. Akerman a bubeník kapely Pedalstones sa dali dohromady ešte pred zhruba desiatimi rokmi a len pred ôsmimi mesiacmi sa im narodil syn Sebastian.

Slovenská speváčka Tina a futbalový reprezentant Richard Lásik sa po viac ako dvojročnom vzťahu rozišli. Páru sa pritom vo februári narodil syn Leonard.

O čom bulvár informoval v decembri:

Americký herec Paul Wesley, známy ako predstaviteľ Stefana Salvatoreho zo seriálu Upírske denníky (2009), oznámil po dvoch rokoch manželstva rozvod s kolegyňou Torrey DeVitto. Pár sa stretol a dal dohromady pri nakrúcaní filmu Killer Movie (2008).

Informácie pochádzajú z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk