4 dôvody, prečo neriešiť hádky sexom

Hádka, dvaja, manželstvo, pár
4 dôvody, prečo neriešiť hádky sexom Thinkstock

Zvyknete riešiť vaše spory s partnerom v posteli? No pomáha sex po hádke vyriešiť naše konflikty vo vzťahu?

Zase ste sa pohádali a skončilo to úžasným milovaním. Je pravda, že sex po ostrej výmene názorov býva omnoho sladší i vášnivejší. Obaja partneri plný hnevu svoje silné emócie vložia do spoločného milovania. No vyrieši sa tak samotný problém, kvôli ktorému hádka vznikla?

Muži sa sexom ventilujú, ženy nie

Ak má muž problém v práci alebo sa mu inak nedarí, relaxuje sexom. Stačí sa dobre pomilovať, aby zabudol alebo zmiernil napätie. My ženy sme iné. Nemôžeme sa milovať, ak nás niečo trápi, cítime sa zle alebo sme neúspešné. Milovaním sa u nás často nič nevyrieši. Aj keď partner po konflikte dokáže poskytnúť úchvatný zážitok, spor naďalej pretrváva.

Návrat k zamilovanosti

Prečo je udobrovanie v posteli také neopakovateľné? Sex po hádke nás núti znovu získavať partnera. Spomenieme si na časy zamilovanosti, kedy sme sa potrebovali uistiť, že nás ten druhý miluje a snažili sa ho získať. Do milovania vložíme viac, lebo chceme prekonať prekážky, ktoré nás rozdeľujú.

Konflikt však zostáva neriešený

Aj keď vďaka udobrovaniu v posteli si oprášite staré časy a zažijete vášnivý sex, samotný konflikt, kvôli ktorému ste sa hádali, zostáva. Nevyriešený problém sa stálym odkladaním zväčšuje a zväčšuje. Nakoniec môže prepuknúť ako lavína, ktorú nezastaví ani udobrovanie v posteli. Niektorí z nás dokonca úmyselne vyvolávajú hádky, lebo sex počas zmierenia ich nudí. Veď prečo by sme sa aj nehádali, keď nás čaká sladká odmena?

Hovorte o probléme do konca

Skúste radšej odolať vášnivému sexu po hádke. Vysvetlite partnerovi, že chcete najskôr problém vyriešiť a hovoriť o ňom do konca. Síce to býva často zložité, lebo sa môže partner cítiť odmietnutý, no je oveľa jednoduchšie predísť lavíne z neriešeného problému ako jej čeliť.

Pre spríjemnenie sexuálneho života navštívte aj tieto e-shopy:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk