Recept na vaše zdravie existuje a nájdete ho prekvapivo tu!

Smútok, samota,

Nejako sme sa naučili naše neúspechy, nezdary a zlyhania vždy niečím ospravedlňovať. Určite sem patrí aj naše zdravie. V záujme uzdravenia sme schopní minúť nenormálne sumy peňazí v lekárni, podstúpiť vyšetrenia, z ktorých niektoré sú veľmi bolestivé a náročné. Hľadáme kdesi mimo stále spôsob, čarovnú pilulku, zázračného lekára. Nuž, hľadať budeme márne. Jediný, kto nám môže pomôcť na ceste k uzdraveniu sme my sami. A pokiaľ toto nepochopíme s plnou vážnosťou, zdraví nebudeme.

Zatiaľ si ešte stále neuvedomujeme fakt, že najviac, čo nám škodí a čo spôsobuje – spúšťa – naše zdravotné problémy, sú naše toxické myšlienky, je náš spôsob života a teraz nemyslím zdravý životný štýl (strava a cvičenie).

Ako je totiž nastavená naša myseľ, taký život žijeme. Bohužiaľ ľudia zatiaľ nechcú prijať fakt, že je to tak. Že za zdravotný problém si môže každý sám. A veru – akýkoľvek zdravotný problém. Je totiž iba vizitkou toho, čo prežíva naša duša.

Ak poviem, že choroba je vlastne niečo veľmi pozitívne v našom živote, stáva sa, že ľudia reagujú negatívne. Nečudujem sa a chápem. Ešte stále neprijali, že im tak telo vlastne posúva informáciu, lebo inak s nami komunikovať nevie. A človek namiesto toho, aby sa zamyslel, čo je v tej „informácii“ skryté, čo mu telo vlastne dáva najavo, vyberie sa k lekárovi a tam čaká, že ten to za neho vyrieši predpísaním liekov.

Ono je pravda, že sme aj veľmi zleniveli a je pre nás jednoduchšie vziať si tabletku, ako začať s vlastným životom niečo robiť.

Vážení, tabletka váš problém nevyrieši, maximálne utlmí alebo potlačí. Ak by boli lieky tak zázračné, nebolo by toľko chorých ľudí a chronických a iných chorôb. Pod nos sa nám dokola strká v podobe nekonečných reklám „x“ zázračných liekov, ktoré keď užijete, vaše nohy budú ako 20 ročné, vaše cievy úplne priechodné a čisté, vaše kĺby ako lusk……………Je to hlúposť a iba reklamný, nechutný trik.

Je dobré si uvedomiť, že všetka táto chémia rieši dôsledok a aj to nie dobre (čítajte pozorne nežiaduce účinky), takže síce niečo trochu napraví, ale ublíži zasa iným orgánom v tele.

Máme lieky 3. tisícročia, zázračné a skvelé, ale máme čoraz viac chorých ľudí. Niekde je preto zrada. Premýšľajte, čítajte, venujte čas tomu, že začnete vnímať prejavy svojho tela a tak budete vedieť, prečo vás dnes bolí žalúdok alebo hlava. Prečo ste chudokrvní alebo máte vysoký tlak. Nie je to náhoda. Je to dôsledok toho, čo prežívate vo svojom živote. Mimochodom – vysoký krvný tlak nie je vôbec doživotná choroba, ako sa lekári snažia pacientom nahovoriť. Vysoký krvný tlak je odrazom toho, čo prežívate vo svojom vnútri. Predstavte si to ako tlakový hrniec. Ak je v ňom veľa pary, pýta sa von. A tak je to s tlakom. Ak ste zo životných situácií už vnútorne „natlakovaní“, odzrkadlí sa to. Tu je ten spúšťač a ten treba vyriešiť. Usporiadajte si veci v živote a váš tlak nemá dôvod byť viac vysoký.

Na druhej strane, nie som proti podávaniu liekov. Veď niekedy naozaj zachraňujú životy a majú v medicíne určite svoje nezameniteľné miesto. Ale rozumne a cielene. Nehnevám sa ani na lekárov, že nechápu prejavy tela. Nikto ich to neučil. Ale majú možnosť rozšíriť si vedomosti a byť svojim pacientom nápomocní pri uzdravení.

Inka Nemezis
O autorke: Mgr. Inka Nemezis sa rozpráva s dušou človeka. V odborných kruhoch sa to nazýva psychoterapia. Svoju prácu vníma ako poslanie. Zaoberá sa etikoterapiou – príčinou zdravotných problémov už 15 rokov. Pracuje s energiami, je majsterka REIKI. Vníma človeka ako celok – duch, duša a telo patria totiž neoddeliteľne k sebe. Je autorkou webových stránok

V prvom rade by sa mal však chorý človek sám zamyslieť, čo je v rozpore s jeho dušou, keď ochorel. Je to predsa jeho telo, jeho zdravie.

Je dobré, že sa už niektorí ľudia začínajú  celostnou medicínou, etikoterapiou alebo somatikou (tento spôsob liečby má rôzne pomenovania) zaoberať. Ide totiž o to, že tu nie ste zaradení a pomenovaní iba ako srdciar, či žalúdkar. Tento spôsob liečby vám môže pomôcť uzdraviť sa, pretože sa zaoberá človekom komplexne, tzn. aj telom, aj dušou.

Preto skôr, ako si vezmete nejakú zázračnú tabletku, zamyslite sa nad tým, či je naozaj bezpodmienečne nutná a čo vám telo vlastne dáva bolesťou najavo. Skúste začať „komunikovať“ s vašim telom. Skúste porozumieť jeho abecede a verte, že toto spoznávanie naozaj stojí za to. Budete totiž potrebovať menej a menej liekov, možno za čas už žiadne. Začnite byť zodpovednými voči sebe, prestaňte byť lenivými voči sebe. Viac načúvajte svojmu telu a ono vás krásne povedie.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk