Príjemní spoločníci do kúpeľne

1 2.jpg

BRATISLAVA 28. októbra (DámskaJazda.sk) – Ženský svet sa z veľkej časti odohráva v kúpeľni. Točí sa nielen okolo relaxu, ale aj bežných každodenných činností. Dokonalá kúpeľňa by preto mala by spĺňať estetické a aj praktické kritériá. Aké doplnky nám pomôžu zlepšiť jej vlastnosti tak, aby sme sa v nej cítili čo najlepšie?

Zrkadlo pre krajší deň

Zrkadlo v kúpeľni je nutnosť. Ak si ho vyberiete správne, budete mať pri pohľade doň radosť každý deň. Čo v ňom uvidíte síce neovplyní, ale dokáže zväčšiť priestor a môžete ním zvýrazniť svoj vkus a štýl.

Zrkadlá do kúpeľne nájdete v rôznych vyhotoveniach. Skôr, než začnete vyberať, ujasnite si, kde ho chcete umiestniť a koľko priestoru naň máte. Vo väčšine kúpeľní býva zrkadlo nad umývadlom alebo kúpeľňovou skrinkou. Zmerajte si priestor, ktorý máte k dispozícii a podľa toho si vyberiete jeho rozmer.

Praktickou verziou do kúpeľne je zrkadlo so zabudovaným LED osvetlením. Jeho svetlo pripomína kvalitou denné, krásne sa vám rozptýli po tvári a nevznikajú tiene, čo oceníte napríklad pri líčení. V malých a panelákových kúpeľniach je výhodou ušetrený priestor pre externé osvetlenie.

Ak vám v kúpeľni chýba dostatok úložných plôch, využijete zrkadlo s poličkou alebo rovno zrkadlovú skrinku. Veci a kozmetiku, ktorú najčastejšie používate tak budete mať vždy po ruke.

2 1.jpg

Ak si potrpíte na luxusné veci a moderné technológie, na trhu už existujú zrkadlá so zaujímavými funkciami. Môžu mať vyhrievaný povrch, ktorý zabráni ich zahmlievaniu a zároveň jemne vyhrieva miestnosť. Existujú zrkadlá s bluetooth pripojením, ktoré si môžete spárovať s telefónom a pri rannej rutine alebo večernom relaxe počúvať obľúbenú hudbu či podcasty. Taktiež si môžete zvoliť intenzitu či tepelný odtieň svetla.

Toľko svetla, koľko len chcete

Svetlá do kúpeľne sú ďalšou kategóriou, ktorou môžete pozdvihnúť útulnosť a funkčnosť miestnosti. Nároky na osvetlenie v priestore so zvýšenou vlhkosťou zabezpečuje hodnota IP, preto dajte pri nákupe pozor, aby vaše svetlo túto hodnotu ochrany malo.

Najviac svetla potrebujeme pred zrkadlom. Ak nemáte zrkadlo so zabudovaným osvetlením, môžete ho doplniť obľúbeným nástenným LED svietidlom. Umiestňuje sa na alebo nad zrkadlo a má skvelé vlastnosti. Nízka spotreba energie, dlhá životnosť a malý rozmery sú jeho najväčšie plusy.

3 1.jpg

Obľúbenou verziou osvetlenia je nadčasové umiestnenie svietidla z oboch strán zrkadla. Vďaka tomu dopadá svetlo rovnomerne na obe strany tváre. Môžete si vybrať rustikálne zdobené modely alebo moderné čisté línie podľa toho, v akom štýle je vaša kúpeľňa zariadená.

4.png

Asi netreba dodať, že pri relaxe v horúcej vani vám ako zdroj osvetlenia budú stačiť príjemné sviečky. Vďaka zrkadlu a vhodnému osvetleniu sa však budete vo vašej kúpeľni cítiť skvele aj pri každodenných činnostiach.

Inzercia

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk