Príbeh zo života: Strašiak menom network marketing

Image1.jpeg
Archív LA

Mám 46 rokov, som mamou 2 tínedžerov a 26 rokov som bola zamestnaná v rôznych nadnárodných spoločnostiach. Rada by som sa predstavila, čo robím ale stále som rozmýšľala ako to napísať tak, aby som vás neodradila od čítania už pri prvej vete, ale, nakoniec som sa rozhodla, že to napíšem tak, ako to je…

Podnikám v network marketigu a na základe mojich doterajších životných skúseností si myslím, že je to tá najúžasnejšia forma podnikania a sebarealizácie pre ženy. A je to vonku… V našej spoločnosti niekedy network marketing vyvoláva negatívne pocity, pretože pri tomto slove si väčšina ľudí predstaví osobu, ktorá s plným kufrom produktov zvoní pri každých dverách v paneláku a nanucuje ľuďom produkty.

Ale doba sa našťastie posunula, máme tu 21. storočie, éru sociálnych médií a so správnym obchodným partnerom a správnou “parťáčkou, ktorá ti ukáže ako na to”, to môže vyzerať úplne inak. A preto by som sa v nasledujúcich riadkoch s vami rada podelila o to, ako ja vidím network marketing a v čom vidím jeho neodškriepiteľné prednosti.

Funguje to tak, že zdieľam pozitívne osobné skúsenosti s produktmi, ktoré zlepšujú zdravie, pomáhajú spomaliť starnutie a to viditeľne, a popri tom si užívam lifestyle, ktorý mi táto práca poskytuje. Svoju prácu, zárobok aj voľný čas si regulujem sama.  Môžem si svoj biznis zobrať všade so sebou. Ten môj mi umožňuje podnikať v 50 krajinách sveta, bez obrovskej vstupnej investície, bez zamestnancov, bez zásob, potrebujem len telefón alebo notebook a wifi.

No, nie je to úžasné pre nás ženy, mladé ženy, matky, manželky?

Mať možnosť pracovať kdekoľvek, stačí mať telefón, nemusieť sledovať dochádzku a cítiť sa nepríjemne, keď mi dieťa ochorie. A keď už aj ochorie – hoci i niekoľkokrát do mesiaca (zažila som to na vlastnej koži) – môžem s ním bez stresu ostať doma, nemusím žiadať o OCŘ. Pri tomto spôsobe fungovania zmysluplne trávim čas, keď čakám deti na krúžkoch a môžem kľudne pracovať aj na dovolenke, ak sa mi chce. Som presvedčená, že my ženy, keď chceme, tak vieme zmanažovať čokoľvek a dokážeme neuveriteľné veci. Všimnite si aj ako rady sa stretávame, networkujeme a patríme k nejakej komunite. A čo si tak vytvoriť vlastnú komunitu, s ktorou bude radosť sa nielen zabávať, ale aj zarábať. Zvládneš to aj sama, ale s partiou to ide ľahšie.

Pracujem od 18tky, aj VŠE v Bratislave som robila popri zamestnaní z Prahy a ako 30 ročná som išla na materskú a tam som si prvýkrát uvedomila, že mi práca chýba. Teda ani nie práca ale možnosť sa nejako realizovať a zarobiť si. Čo si budeme hovoriť, materská je skôr almužna ako podpora a pokiaľ sme boli zvyknuté na nejaký príjem, tak príspevok určite nestačí… Ale na naštartovanie podnikania som popri dvoch deťoch naozaj nemala priestor, takže som si len užívala materskú, mohla som si to našťastie dovoliť. Viem, že veľa mamičiek takú možnosť nemá. V predaji a marketingu som robila celý život a našťastie to boli vždy produkty, s ktorými som bola stotožnená aj ja, väčšinu času kozmetika. Uvedomila som si, že pri každom odchode z práce som svoju kompletnú databázu klientov nechávala zamestnávateľovi a tým pádom som v každom novom zamestnaní začínala nanovo.

My ženy prechádzame rôznymi obdobiami a veľakrát sa pre niečo/niekoho obetujeme a niečoho sa vzdávame. Network marketing dáva priestor nerobiť kompromisy a nemusieť sa obetovať. Treba si hlavne vybrať produkty, ktoré vás zaujímajú a robia vám radosť a potom už nebude absolútny problém zdieľať svoje dobré a pozitívne skúsenosti s ostatnými. Možno sa na to stačí pozrieť z iného uhla a hneď sa cesta rozjasní. Mne to trvalo 26 rokovv ale posledných 16 som už mala silné nutkanie.

A čím sa zaoberám? Stretávam sa so ženami a ak nám to spolu ladí alebo ich trápia podobné starosti a cítia to rovnako ako som to mala ja, tak sa z nich stanú buď zákazníčky alebo obchodné partnerky. Spolupracujem so ženami (nebránim sa ani mužom :-)), ktoré chcú vo svojom živote niečo zmeniť, hľadajú možnosť sebarealizácie, ale aj pocit byť súčasťou niečoho veľkého.

Naučím ich, ako sa dá robiť obchod bez toho, aby sme museli niekoho nútiť a prehovárať, ako si toto podnikanie užívať a kde hľadať príležitosti.

Je úplne nepodstatné, aké máte vzdelanie a doterajšie pracovné skúsenosti, či máte 20 rokov, či ste akurát na materskej, alebo ste dosiahli vek po 40tke a za sebou rôzne zamestnania. V našom tíme máme ženy s rôznymi príbehmi. A doba nám neskutočne praje. Dôležité je mať chuť a odhodlanie vykročiť vlastnou cestou, lebo starosti a túžby máme veľmi podobné a vieme si navzájom pomôcť :-).

Ak vás môj príbeh zaujal, nájdete ma na:

Ing. Lucia Achimská

+421 917 700 406

l.achimska@gmail.com, https://www.facebook.com/lucia.achimska,

@luciaachimska

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk